• دوشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 946-2796-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : رشت

آغاز تخريب ساخت و سازهاي غيرمجاز در حيران آستارا

يازده مورد از ساخت و سازهاي غيرمجاز در اراضي منطقه حيران آستارا به وسعت 11 هزار و 85 مترمربع به شكل كامل قلع و قمع شد و تخريب الباقي موارد در دستور كار قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منطقه گيلان،  سيد محمد مهدي ميرهاشمي،مدير امور اراضي استان گيلان در حاشيه تخريب اين ساخت و سازهاي غير مجاز،اظهار کرد: در راستاي اجراي تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ كاربري اراضي زراعي و باغ ها، مصوب سال 1385، كه جزو وظايف مأموران جهاد كشاورزي است، اراضي فوق مشمول وضعيت تخريب قرار گرفتند.

وي ادامه داد: علاوه بر اين 11 مورد در مواردي ديگر كه ساخت و سازها به شكل كامل صورت پذيرفته،با توجه به اجراي ماده 3 قانون حفظ كاربري هم اكنون در مراجع قضايي در حال رسيدگي مي باشد كه پس از صدرو حكم، اجرايي خواهد شد.

ميرهاشمي ديوار كشي و ويلاهاي در حال ساخت و ساز بدون مجوز را از مصاديقي دانست كه مشمول تبصره 2 ماده 10 مي باشد و افزود: اينگونه شرايط مأموران جهاد كشاورزي را موظف مي كند تا قانون را به شكل كامل اجرا كنند.

مدير امور اراضي گيلان در بخش ديگر سخنان خود به آمار موجود در خصوص ساخت و سازهاي غير مجاز اشاره كرد و توضيح داد: از 41 مورد پرونده در حال رسيدگي در مرجع قضايي، 6 مورد در سنوات گذشته منجر به قلع و قمع شده، 6 مورد ديگر قرار منع تعقيب صادر شده و در حال حاضر 29 مورد در مرجع قضايي تجديد نظر استان بر عليه اينها اقامه دعوا شده است كه منتظر صدور رأي هستيم.

وي در پايان آمار ارائه شده را خارج از طرح هادي عنوان و اضافه كرد: رسيدگي به وضعيت تخلف ويلاهايي را كه در محدوده طرح هادي ساخته شده است، از وظايف كمسيون ماده 99 مي باشد و بايد مراحل خود را بايد طي كند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: