• دوشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۴ - ۰۰:۲۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 946-2696-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : رشت

افزایش ظرفیت تولید ماهیان پرورشی در آستارا به 440 تن در سال

رئیس اداره شیلات بندر مرزی آستارا از افزایش ظرفیت تولید انواع ماهیان پرورشی در مزارع شهرستان تا سقف 440 تن در سال خبر داد.

صادق خاصی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان،ضمن اعلام خبر فوق اظهار کرد: همزمان با هفته دولت،یک مزرعه پرورش ماهی قزل‌آلا در دهستان ویرمونی بخش مرکزی به بهره‌برداری رسید که پنج تن در هر دوره به ظرفیت تولید ماهیان پرورشی در این شهرستان اضافه شد.

وی با بیان اینکه در سطح شهرستان 24 مزرعه پرورش ماهیان گرمابی، سردآبی،خاویاری و کشت توأم ماهی و برنج فعال است، ادامه داد: از این تعداد مزرعه، بالغ بر 10 مزرعه پرورش ماهیان سردآبی با تولید سالیانه 120 تن، 9 مزرعه پرورش ماهیان گرمابی و سه کشت توأمان ماهی و برنج، در مجموع با تولید سالیانه 255 تن و دو مزرعه پرورش ماهیان خاویاری با تولید سالیانه 70 تن فعالیت می‌کنند.

خاصی‌پور با تأکید بر اینکه وجود صدها حلقه چاه کشاورزی در شهرستان، پتانسیل خوبی را در زمینه پرورش ماهیان سردآبی بوجود آورده است،افزود: با فرهنگ‌سازی و ترویج حرفه پرورش ماهی با بهره‌مندی از چاه کشاورزی، می‌توان ظرفیت تولید ماهیان سردآبی را تا 200 تن در سال افزایش دهیم.

وی مصرف مستمر پروتئین سفید و قرار گرفتن غذاهای تهیه شده با گوشت ماهی در سفره‌های هموطنان را از مهمترین لازمه‌های امروز کشور برشمرد و تصریح کرد: توجه به این مقوله، فشار بیش از حد به منابع‌طبیعی و خطر نابودی ذخایر آبزیان طبیعی را کاهش می‌دهد.

رئیس اداره شیلات آستارا در بخش دیگر سخنان خود، از مشخصات مزرعه جدید پرورش ماهی به بهره‌برداری رسیده در هفته دولت سخن گفت و توضیح داد: این مزرعه با بهره‌مندی از آب چاه کشاورزی و در وسعت 125 مترمربع احداث شده است.

وی عنوان کرد: در مجموع برای احداث این مجموعه یک میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه شده است که مبلغ 500 میلیون ریال آن با تسهیلات صندوق کار آفرینی امید است.

وی در پایان اضافه کرد: با افتتاح این مزرعه، برای سه نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: