• چهارشنبه ۲۸ مرداد ماه، ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 945-7796-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : رشت

ناظر گمرکات گیلان:

آستارا تنها گمرکی است که یک کشتی اروپایی وارد آن شد

ناظر گمرکات گیلان و مدیرکل گمرک بندر انزلی گفت: آستارا تنها گمرک آبی و خاکی است که سال گذشته یک فروند کشتی اروپایی با دور زدن آب های آزاد در اسکله آن پهلو گرفت.

محمد شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، اظهار کرد: در استان گیلان 5 گمرک آستارا، انزلی، حسن‌رود، رشت و منطقه آزاد فعال است و از سالیان گذشته در رده گمرکات پیشرو بوده‌اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون روند انجام امور گمرکی در گمرکات گیلان از اظهارنامه تا صدور پروانه، الکترونیکی شده است، ادامه داد: سرعت پایین اینترنت عمده مشکل موجود در انجام الکترونیکی امور گمرکی است.

شهبازی از توافق صورت پذیرفته گمرک ایران با مخابرات در راستای رفع مشکل کندی سرعت اینترنت سخن گفت و توضیح داد: محوطه و سالن مسافری پایانه گمرکی آستارا وضعیت مناسبی ندارد و باید هرچه زودتر نسبت به بهسازی آن اقدام شود.

وی افزود: آستارا تنها شهرستانی است که گمرک آبی و خاکی آن به طور همزمان فعال است و سال گذشته یک فروند کشتی اروپایی با دور زدن آب‌های آزاد، در اسکله آن پهلو گرفت و بار MDF خام را که از مبدأ اروپا بارگیری شده بود، در آن تخلیه کرد.

وی صدور گواهی مبدأ و مقصد کارنه تیر را از مهمترین اقدامات انجام شده در گمرکات گیلان برای کاهش هزینه‌های تجاری خواند و بیان کرد: این تصمیم سبب می‌شود تا تجاری که فعالیت‌های خود را به سمت بنادر دیگر نبرده‌اند، باقی بمانند.

ناظر گمرکات گیلان در بخش پایانی سخنان خود گفت: کاهش بروکراسی، افزایش ارتباط با بخش خصوصی و تجار، تسهیل و تسریع تشریفات گمرکی، ایجاد امکانات مناسب برای فعالیت تجار و بازرگانان و کاهش هزینه‌ها از مهمترین اهداف گمرک است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: