• سه شنبه ۲۷ مرداد ماه، ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 945-7296-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : رشت

شيرازي متأهل به آمار غريق‌هاي خزر در آستارا پیوست

رئيس هيأت نجات غريق بندر مرزي آستارا از غرق شدن يك شيرازي متأهل در درياي خزر و منطقه تحت نظارت شهرستان خبر داد.

حسین انزابي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، منطقه گيلان، اظهار كرد: حدود ساعت 9 صبح امروز (27مرداد) يك مرد 40 ساله شيرازي كه در منطقه ساحلي روستاي سيبلي آستارا شنا مي‌كرد جان خود را از دست داد و با مرگ وي آمار غرق‌شدگان در سواحل اين شهرستان به 5 نفر افزايش يافت.

وي درخصوص جزئيات اين حادثه گفت:با توجه به اينكه امروز وضعيت دريا نامساعد و همراه با كولاك گزارش شده و وضعيت «شنا ممنوع» در حال اجرا بود، اين فرد به همراه چهار نفر ديگر از بستگان خود و بدون توجه به تذكرات ناجيان غريق اقدام به شنا در منطقه ممنوعه شنا کرده بودند كه متأسفانه جان خود را از دست داد.

انزابي توضيح داد: ناجيان غريق مستقر در محل، در راستاي اجراي وظايف خود،پس از آگاهي از گرفتار شدن اين افراد در كولاك و قسمت‌هاي عميق دريا اقدام به امدادرساني مي‌كنند و چهار نفر از بستگان وي را با موفقيت نجات داده و نفر پنجم به دليل فاصله زياد با ساير همراهان و ساحل دريا در آب فرو مي‌رود.

وي افزود:ناجيان بلافاصله اقدام به جستجوي نفر پنجم مي‌كنند كه جسد بي جان وي را در فاصله زماني 5 دقيقه پس از حادثه از آب گرفته مي‌گيرند.

رئيس هيأت نجات غريق آستارا در بخش پاياني سخنان خود،ضمن دعوت از همگان جهت توجه به هشدارهاي ناجيان مستقر در سواحل، تأكيد كرد:برخلاف چهار غريق شهرستان كه همگي مجرد بودند، هموطن شيرازي غرق شده داراي دو فرزند است كه يك لحظه غفلت، خاطره تلخ و جبران‌ناپذيري را به ساير همراهان و بستگان خود برجاي گذاشت.

به گزارش ايسنا، شهرستان مرزي بندر آستارا 18.5 كيلومتر ساحل با درياي خزر دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: