• پنجشنبه ۲۴ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-393-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان با 90 اجرا

معاون امور هنری و سینمایی ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به ارسال 168 اثر به دبیرخانه دهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان، گفت: در مدت سه روز برگزاری جشنواره شاهد 90 اجرا خواهیم بود.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، سید امیر مصباح در جمع خبرنگاران، با اشاره به برگزاری دهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان، اظهار کرد: هویت هنر از تئاتر گرفته می شود و تئاتر ریشه سینماست.

وی با اشاره به ظرفیت و پتانسیل‌های خوب در حوزه تئاتر استان گیلان، افزود: با توجه به سابقه فرهنگی و هنری غنی ایران و به ویژه استان گیلان همیشه شاهد استقبال خوب شهروندان هنردوست گیلانی از اجرای تئاتر در نقاط مختلف استان بوده‌ایم.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه هنر تئاتر در بر گیرنده سایر هنرها نیز است، گفت: معاونت امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تلاش کرده تا در سال‌های اخیر زمینه برگزاری جشنواره‌های مختلف با موضوع تئاتر در سطح استان را فراهم کند که تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان یکی از برنامه‌هاست.

مصباح با اشاره به اینکه برگزاری چنین جشنواره‌هایی زمینه بروز و ظهور استعدادهای جدید را فراهم می کند، متذکر شد: امسال شاهد برگزاری دهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان در دو بخش مسابقه و کودک هستیم.

وی با بیان اینکه 168 اثر به دبیرخانه جشنواره مذکور از سراسر کشور ارسال شده است، تصریح کرد: از این تعداد 144 اثر در بخش مسابقه و مابقی نیز در بخش کودک است.

این مسئول فرهنگی بیشترین آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره را مربوط به استان‌های گیلان، تهران، اصفهان، کردستان و کرمانشاه عنوان کرد و افزود: از میان آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره با نظر داوران 14 اثر در بخش مسابقه و پنج اثر نیز در بخش کودک به عنوان آثار برگزیده انتخاب شده است.

معاون امور هنری و سینمایی ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه دهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان از 26 لغایت 29 مردادماه جاری به مدت سه روز در این شهر برگزار می شود، گفت: آثار برگزیده در هشت نقطه این شهر به اجرا درخواهد آمد و در طول مدت برگزاری جشنواره شاهد 90 اجرا خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: