• سه شنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 985-290-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پزشکان و دامپزشکان برای دریافت کارتخوان اقدام کنند

مدیرکل امور مالیاتی گیلان با تاکید بر لزوم استفاده پزشکان از کارتخوان، گفت: پزشکان تا 23 مردادماه فرصت دارند تا برای ثبت نام و استفاده از کارتخوان در مطب‌ها ثبت نام کنند.

جواد انوری در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان، با تاکید بر لزوم استفاده پزشکان از کارتخوان، اظهار کرد: صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی تا 23 مردادماه فرصت دارند در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروشگاهی(کارتخوان بانکی) ثبت نام کنند.

وی افزود: به موجب بند(ی) تبصره 6 قانون بودجه سال 98 و تبصره 2 ماده 169 قانون مالیات‌های مستقیم، صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها را وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر کرده است مکلفند پایانه فروشگاهی را نصب، راه اندازی و استفاده کنند.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان گفت: پزشکان و صاحبان حرف برای ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه پایانه فروشگاهی(کارتخوان) به درگاه الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی «https://tax.gov.ir» مراجعه کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: مودیان با مراجعه به سامانه الکترونیکی مذکور وارد سامانه ثبت نام الکترونیک طرح جامع مالیاتی(کد اقتصادی) شوند و در بخش سایر خدمات با انتخاب گزینه ثبت مشخصات صندوق فروش و حافظه مالیاتی مشخصات پایانه فروشگاهی خود را ثبت کنند.

وی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی در راستای مقابله با فرار مالیاتی و در قالب دو بند الحاقی به تبصره 6 لایحه بودجه 98، پزشکان را ملزم به استفاده از پایانه فروشگاهی و مراکز درمانی را ملزم به پرداخت 10 درصد دستمزد پزشکان به حساب سازمان امور مالیاتی کشور بابت علی الحساب مالیات کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: