• سه شنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-36989-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مرز مالکیت اراضی روستایی و ملی لاهیجان مشخص شود

فرماندار لاهیجان مشخص نبودن مرز مالکیت اراضی روستایی با منابع ملی را یکی از مشکلات شهرستان دانست و افزود: اداره کل ثبت اسناد استان باید محدوده های اصلی مالکیت مردم و دولت را مشخص کند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، سید اسماعیل میرغضنفری در دیدار با مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان گیلان، اظهار کرد: ادارات ثبت مسیری است که همه باید از آن عبور کنند و خواه و ناخواه همه آحاد مردم در این مسیر قرار می گیرند.

وی مشخص نبودن مرز مالکیت اراضی روستایی با منابع ملی را یکی از مشکلات شهرستان لاهیجان دانست و افزود: اداره کل ثبت اسناد باید محدوده های اصلی مالکیت مردم و دولت را مشخص کند.

فرماندار لاهیجان متذکر شد: انتظار می رود با توجه به محدودیت ها و معذوریت های سازمانی مرز مالکیت ها در روستاها مشخص و مشکلات توسعه در این مناطق حل شود.

میرغضنفری با اشاره به سرعت بخشیدن به صدور سند مالکیت در روستاها، تصریح کرد: خیلی از سامانه ها بسته است و نوبت دهی برای دریافت سند طولانی می شود که این کار سرگردانی مردم را در پی دارد. همکاران ادارات ثبت به اسناد شهری بیشتر توجه می کنند، در حالی که بخشی از اسناد مالکیت در روستاها قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: برخی از اختلافات مرزی در شهرستان های همجوار وجود دارد و گاهی نقاط مرزی دو شهرستان در روستاهایی که در نقاط مرزی قرار دارند مشخص نیست و باید توسط ادارات ثبت برای صدور سند مالکیت مورد توجه قرار گیرد و این مغایرت های ثبتی در ادارات ثبت دو شهرستان اصلاح شود.

این مقام مسئول یادآورشد: برای رفع مشکلات صدور سند مالکیت برای روستاییان تشکیل جلسات تخصصی بین ادارات ثبت اسناد و املاک با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را ضروری دانست و تاکید کرد: این دو سازمان در هماهنگی با هم می توانند بسیاری از مشکلات فعلی روستاییان را حل کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: