• سه شنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-36089-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

کمباین های مخصوص آماده برداشت برنج از شالیزارهای گیلان

رئیس اداره فناوری مکانیزاسیون کشاورزی گیلان گفت: پیش بینی می شود در زمان برداشت پیش رو بیش از ۱۶۱ هزار هکتار از مزارع برنجکاری استان با استفاده از کمباین های مخصوص برنج برداشت شود.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، حیدرکامیاب با بیان اینکه تولید برنج به صورت مکانیزه موجب کاهش هزینه های تولدی این محصول می شود ، گفت: امسال بیش از ۶۰ درصد برنج استان به صورت مکانیزه کشت شد.

وی افزود: گیلان 238هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد که در بیش از ۱۴۷ هزار هکتار از این مزارع برنجکاری کشت برنج به صورت مکانیزه صورت گرفت تا ضمن کاهش هزینه کارگری از سختی کار تولید برنج استان نیز کاسته شود.

کامیاب ادامه داد: سطح کشت مکانیزه برنج امسال نسبت به سال گذشته ۸ درصد، معادل ۲۰ هزار هکتارافزایش یافته است.

رئیس اداره فناوری مکانیزاسیون کشاورزی گیلان اذعان کرد: در راستای برنامه توسعه، سطح کشت مکانیزه برنج استان در سال ۹۷ از محل خط اعتباری طرح توسعه مکانیزاسیون کشاورزی تعداد یک هزار و ۱۴ دستگاه انواع نشاکارهای برنج با استفاده از تسهیلات بانکی به مبلغ ۱۸۲ میلیارد ریال جذب شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه ریزی های بعمل آمده پیش بینی می شود در فصل برداشت پیش رو بیش از ۱۶۱ هزار هکتار از مزارع برنجکاری استان با استفاده از کمباین های مخصوص برنج برداشت شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: