• یکشنبه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 984-693-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری جشنواره استانی تئاتر گیلان در آبان ماه

معاون ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه سی‌ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان از 9 لغایت 12 آبان‌ماه امسال برگزار می‌شود، گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره 15 مهرماه است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، امیر مصباح در جمع خبرنگاران، با اشاره به نقش تئاتر در توسعه فرهنگی هر جامعه‌ای، اظهار کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد روند رو به رشد و رضایت بخش حوزه تئاتر و نمایش استان گیلان بوده ایم.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان فعال‌تر کردن این بخش و برگزاری جشنواره‌های متعدد برای شناسایی و ظهور استعدادهای جدید در این عرصه است، افزود: برگزاری جشنواره استانی تئاتر یکی از این سیاست‌ها برای حضور چهره‌های جدید و نمایش آثار هنرمندان تئاتر گیلان و همچنین ایجاد انگیزه برای تلاش بیشتر هنرمندان این عرصه است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه تئاتر ریشه سینما محسوب شده و هویت هنر از تئاتر گرفته می‌شود، گفت: به همین منظور تلاش شده در سال‌های اخیر جشنواره تئاتر استانی گیلان هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت ارتقا یافته و شاهد نمایش آثار فاخر از هنرمندان گیلانی باشیم.

این مقام مسئول با اشاره به انتشار فراخوان سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان از روزهای گذشته، بیان کرد: جشنواره امسال با مشارکت انجمن هنرهای نمایشی استان و به منظور رشد و توسعه تئاتر با توجه به هویت ایرانی، قومی، منطقه‌ای و جغرافیایی از نهم لغایت دوازدهم آبان‌ماه امسال برگزار می‌شود.

مصباح به برخی از شرایط حضور آثار در این جشنواره اشاره و تصریح کرد: در این جشنواره صرفا آثار نمایشی تولید شده هنرمندان استان گیلان که در بازه زمانی بعد از پایان سی امین جشنواره تئاتر استان لغایت 10 مهرماه امسال تولید و به اجرای عموم درآمده باشد، است.

وی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال آثار 15 مهرماه امسال است، گفت: نتایج حضور آثار در جشنواره، 29 مهرماه اعلام و جشنواره نیز در آبان ماه امسال برگزار می‌شود.

معاون امور هنری و سینمایی ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به مدارک مورد نیاز برای حضور در این جشنواره، ادامه داد: تکمیل تقاضای حضور در جشنواره، مجوز کتبی نویسنده، سه حلقه لوح فشرده با کیفیت از اجرای اثر نمایشی، خلاصه داستان نمایش در یک صفحه، خلاصه سوابق کارگردان در یک صفحه، یک قطعه عکس پرسنلی کارگردان، تصویر مجوز شورای ارزشیابی و نظارت برنمایش استان، تصویر فرم تایید اجرا توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مذکور از جمله این مدارک است.

مصباح با بیان اینکه در سی امین جشنواره استانی تئاتر گیلان 20 اثر از 19 کارگردان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود که بعد از بازبینی نمایش‌ها از سوی داوران هفت اثر به عنوان برگزیده انتخاب شدند، یادآور شد: بعد اجرا و داوری‌ها نهایی «تانگوی شیطان» به جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: