• جمعه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-890-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

توزیع اعتبارات شهرستانی باید عادلانه باشد

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه توزیع اعتبارات شهرستانی باید عادلانه باشد، گفت: اعتبارات براساس شاخص‌های جمعیت و محرومیت باید توزیع شوند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان،‌ روزبه رحمانیان در جلسه هماهنگی نحوه توزیع اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای سال 1398 استان گیلان، اظهار کرد:‌ با عنایت به اینکه برای تعیین سهم اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال 98 شهرستان‌ها پیشنهادهایی از سوی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ارائه شده، هدف از برگزاری این جلسه، اخذ نظرات نمایندگان و فرمانداران می‌باشد.

وی با یادآوری این نکته که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به عنوان دبیرخانه شورا، مکلف به اجرای قانون است، ادامه داد: بر این اساس اعتبارات براساس شاخص‌های جمعیت و محرومیت باید توزیع شوند.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان پروژه های استان را به دو دسته تقسیم کرد و گفت:‌ برخی پروژه‌ها ماهیت سطح استانی دارند و اعتبارات آن در شورای برنامه‌ریزی و توسعه تصویب می‌شود و برخی دیگر دارای ماهیت شهرستانی هستند و در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان در خصوص آن تصمیم‌گیری می شود در مجموع می‌تواند در سقف اعتبارات ابلاغی به استان باشند و هرگونه جابجایی اعتبار بین آنان در این محدوده میسر است.

رحمانیان با بیان اینکه توزیع اعتبارات شهرستانی باید عادلانه باشد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر پیشنهاد توزیع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان، سه درصد حاصل از فروش نفت و میعانات گازی و جزو 14 ردیف 550 هزار با عنوان اعتبارات استانی قانون استفاده متوازن از امکانات کشور ارائه شده که اعتبارات نفت و گاز براساس آخرین مصوبه هیئت وزیران برای محرومیت‌زدایی و رفع عقب‌ماندگی و ارتقای شاخص‌های بهره‌مندی شهرستان‌های توزیع می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: