• سه شنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-690-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تامین زمین صنعتی در شمال به خاطر نوسانات قیمت مشکل است

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر تامین اعتبار برای زمین صنعتی در شمال به خاطر نوسانات قیمت مشکل است، گفت: تامین زمین صنعتی از منابع طبیعی و اراضی ملی با مشکل مواجه است که در صورتیکه نتوانیم زمین را از اراضی ملی تامین کنیم باید به مستثنیات بپردازیم.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان،  احمدعلی شهیدی، مدیرعامل شهرک‌های صنعتی گیلان  امروز در جلسه مدیران صنایع استان با اعضای مجمع نمایندگان استان اظها ر کرد: گیلان از لحاظ مراجعه سرمایه گذاران برای صنایع کوچک وضعیت خوبی دارد، خصوصا در پی کمبود منایع آب در دیگر استان‌ها و همچنین معضلات زیست محیطی، سرمایه گذاری در گیلان مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تامین اعتبار برای زمین صنعتی در شمال به خاطر نوسانات قیمت مشکل است، گفت: تامین زمین صنعتی از منابع طبیعی و اراضی ملی با مشکل مواجه است که در صورتیکه نتوانیم زمین را از اراضی ملی تامین کنیم باید به مستثنیات بپردازیم.

شهر صنعتی رشت قطب صنعت استان است

میرشمس الدین مهدوی در این جلسه اظهار کرد: شهر صنعتی رشت قطب صنعت استان است و 30 درصد از سهم اشتغال استان را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل و عضو هیات مدیره شهرصنعتی رشت با بیان اینکه توانستیم با جذب واحدهای صنعتی بزرگ، اشتغال را از 8 هزار نفر به بالای 20 هزار نفر برسانیم، افزود: حدود 350 واحد صنعتی در رشت داریم که 70 درصد آنها فعال، 13 درصد در حال تعمیر و ساخت و تجهیز، 14 درصد هم تعطیل هستند.

وی با اشاره به اینکه در بخش تجمیع عوارض، جمع و دفن زباله، ارزش افزوده نیاز به کمک داریم، گفت: در حال حاضر لوله کشی گاز و آب را در حال اجرا داریم که به 23 هزار تن قیر نیاز داریم تا از قیر یارانه‌ای به ما اختصاص دهند. 

99 درصد سرمایه گذاری در گیلان توسط بخش خصوصی انجام گرفته است

در ادامه فرحمند پورعلی، رئیس خانه صنعت، معدن و گیلان گفت: نتوانستیم ظرفیت‌های صنعتی استان را به کشور معرفی کنیم تا از دلار 7هزار تومانی برخوردار شویم. به جرات می‌گویم گیلان جزء معدود استان‌هایی است که 99 درصد سرمایه گذاری آن توسط بخش خصوصی انجام شده است.

وی افزود: پتانسیل سرمایه گذاری در گیلان بالاست، علی رغم اینکه بهترین نیروهای کار را در گیلان داریم و فرهنگ گیلان، با کار عجین است اما صنعتی بودن گیلان مغفول مانده است.

پورعلی تصریح کرد: نیاز داریم که مشکلات تامین مواد برای تولید کنندگان مقرون به صرفه باشد و باید در این راستا همت کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: