• دوشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-13589-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

ارتباط مطلوبی بین وقف و فناوری در سازمان اوقاف ایجاد شده است

مدیرکل اوقاف گیلان گفت: ارتباط مطلوبی بین وقف و فناوری در سازمان اوقاف ایجاد شده که حمایت از شرکت های دانش بنیان نمونه آن است.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،حجت الاسلام علیزاده، مدیرکل اوقاف گیلان در دیدار با علی باستی، رئیس پارک علم و فناوری گیلان و تعدادی از مدیران شرکت های دانش بنیان گیلان گفت: اوقاف یک دستگاه دینی و فرهنگی است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین رویکردهای سنت حسنه وقف که سالها مغفول مانده بود و اخیراً به ان توجه ویژه شده رویکرد اقتصادی است.

حجت الاسلام علیزاده گفت: وقف از جمله انفاقاتی است که قبل از اسلام وجود داشته و اسلام به دلیل برکات خاص وقف، این سنت حسنه را امضا و تایید کرده است.

وی با اشاره به شعارهای اقتصادی امام خمینه ای در سالهای اخیر اظهار کرد: همه دستگاهها در تحقق بیانات حضرت ایشان مسئولیت و تکلیف دارند.

مدیرکل اوقاف گیلان در ادامه با بیان اینکه از مولفه های قدرت حکومت اسلامی، علم است، افزود: در همه حوزه ها از جمله حوزه علمی، رکن رکین برطرف کننده نیازهای اجتماعی، وقف است.

وی برقراری عدالت اجتماعی، ایجاد اشتغال، رفع محرومیت را از برکات وقف خواند و گفت: وقف از ارکان اقتصاد اسلامی و اقتصاد مقاومتی است.

حجت الاسلام علیزاده به طرح نوین سازمان اوقاف برای بهره گیر از توان خرد افراد جامعه برای انجام کارهای بزرگ اشاره کرد و گفت: این طرح ثمرات بزرگی در حوزه آموزش، فرهنگ، بهداشت و درمان و اقتصاد داشته است.

وی اعلام کرد: وقف نیاز جامعه را برطرف نموده و در اعتبارات دولتی صرفه جویی می کند که می تواند این اعتبارات را در جای دیگری به نفع توسعه کشور و رفاه عمومی هزینه کرد.

مدیرکل اوقاف گیلان اظهار کرد: با تدبیر حجت الاسلام خاموشی، رئیس سازمان اوقاف، ارتباط مطلوبی بین وقف و فناوری در سازمان اوقاف ایجاد شده که حمایت از شرکت های دانش بنیان نمونه آن است.

وی با اشاره به اینکه باید از همه ظرفیت ها استفاده کنیم تا مشکلات کشور کم شود، گفت: نگاه ما کارگزاران وقف به وقف یک نگاه صرفاً اقتصادی نیست.

حجت الاسلام علیزاده اظهار کرد: سازمان اوقاف و اوقاف گیلان با در اختیار گذاشتن زمین و بعضاً تامین اعتبارات مورد نیاز برای طرح های دانش بنیان اقتصادی، از شرکت های فناور محور حمایت می کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: