• پنجشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-593-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معرفی 7 فیلم سال سینمای ایران؛ یادبود عباس کیارستمی

مدیر جشن سینمایی آکادمی «افسانه زندگی» گفت: دومین دوره جشن سینمایی آکادمی «افسانه زندگی»، یادبود عباس کیارستمی، کارگردان فقید و مطرح سینمای ایران و جهان با معرفی هفت فیلم مطرح سال سینمای ایران تیرماه امسال در رشت برگزار می شود.

سجاد اصغری در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان، با بیان اینکه شورای سیاستگذاری آکادمی «افسانه زندگی» در حال جمع بندی آرا برای اعلام هفت فیلم مطرح سال سینمای ایران است، اظهار کرد: بنا بر اجماع صورت گرفته تصمیم بر آن شد دومین دوره جشن سینمایی آکادمی «افسانه زندگی» بزرگترین رویداد مستقل سینمای ایران به پاس یادبود عباس کیارستمی، کارگردان فقید و مطرح سینمای ایران و جهان با معرفی هفت فیلم مطرح سال سینمای ایران در سالن «موج نو» آکادمی افسانه زندگی در 14 تیرماه امسال در رشت برگزار شود.

وی افزود: نگاه ویژه ای هم برای حوزه های انیمیشن، مستند و حضور بانوان فیلمساز سینمای ایران در شورای آکادمی «افسانه زندگی» وجود دارد که از این حیث می توان به فیلم قابل تامل «خانم منیژه حکمت» اشاره کرد.

مدیر جشن سینمایی آکادمی «افسانه زندگی» خاطرنشان کرد: در بخش بین الملل آکادمی درخصوص معرفی مطرح ترین فیلم خارجی زبان سال نیز این شورا در حال بحث و تبادل نظر جهت رسیدن به توافق برای معرفی مدیر این بخش می باشد.

اصغری «بدون تاریخ، بدون امضا» از وحید جلیلوند، «زیر سقف دودی» از پوران درخشنده، «رگ خواب» از حمید نعمت الله، «ماجرای نیمروز» از محمدحسین مهدویان، «تابستان داغ» از ابراهیم ایرج زاد، «ویلایی ها» از منیر قیدی و «76 دقیقه و 15 ثانیه با عباس کیارستمی» از سیف الله صمدیان را هفت فیلم مطرح سال دوره نخست جشن سینمایی آکادمی افسانه زندگی دانست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: