• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-32989-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : رشت

آمادگی ۳۰ پایگاه برای اجرای طرح تابستانه هلال احمر گیلان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان از آمادگی ۳۰ پایگاه ثابت و موقت برای اجرای طرح تابستانه هلال احمر استان خبر داد.

ولی پور در گفت و گو با ایسنا-منطقه گیلان، با بیان اینکه امسال هم طبق سنوات گذشته در سطح استان اردوهایی را برای بهره مندی از جوانان عضو هلال احمر در دستور کار داریم گفت: بالغ بر 30هزار عضو داوطلب جمعیت هلال احمر در استان فعالیت دارند که یکی از اولویت های جمعیت هلال احمر در شش ماهه اول امسال برگزاری اردوهای عمومی و تخصصی است.

وی افزود: نیروهای امدادی هلال‌احمر استان در 30 پایگاه ثابت، موقت و سیار به اجرای طرح امداد و نجات تابستانه می‌پردازند.

ولی پور همچنین به ناوگان پشتیبانی هلال احمر طی یکسال گذشته اشاره کرد و گفت: در این راستا در نظر داریم با کمک استاندار و مسئولین ستادی جمعیت، تعداد موتور سیکلت و قایق موتوری را به ناوگان جمعیت هلال احمر استان اضافه کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه شیوه نامه امداد و نجات سواحل بر عهده جمعیت هلال احمر است خاطرنشان کرد: بیش از 400نقطه حادثه خیز در سطح سواحل استان داریم و در این زمینه اعلام آمادگی حضور نیروهای امدادی را در صورت داشتن امکانات؛ استقرار امدادگران و حق الزحمه حقوق آنان مطرح شده است.

وی تصریح کرد: 9شهر ساحلی مجاز در استان وجود دارد که 150نفر از نیروها بطور شبانه روز در پایگاه ها حضور دارند و در طرح سواحل نیز 200نفر به ظرفیت نیروها اضافه خواهند شد.

ولی پور با اشاره به پیشزفت 40 درصدی  پایگاه آغوزی در سیاهکل و زیاز در رحیم آباد رودسر گفت: برای اتمام این دو پروژه 700میلیون تومان اعتبار نیاز است و تاکنون 300میلیون تومان آن تامین شده است.

وی ادامه داد: برای اتمام پروژه دو انبار امدادی در شفت و فومن 400میلیون تومان اعتبار نیاز است.

مدیرعامل هلال احمر استان گیلان با اشاره به استقرار پایگاه هوایی در چاف لنگرود گفت: تاکنون 6 میلیارد تومان برای مرکز امداد هوایی هزینه شده است و 3 میلیارد تومان نیز برای ساخت سازه های سوله انبار، مرکز نگهداری سگ های تجسس و انبار روباز نیاز است.

وی افزود: پایگاهی که در چاف ساخته شده است در اصل مرکز پشتیبانی عملیات امداد و نجات در حوادث بزرگ است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: