• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-32389-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان علم و فناوری ایران:

ظرفیت‌های عظیم خیرین در حوزه آموزش عالی تحول آفرین است

رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان علم و فناوری ایران ظرفیت‌های عظیم خیرین را در حوزه آموزش عالی تحول آفرین خواند.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، رضا فرجی دانا در گردهمایی حامیان، خیرین و واقفین آموزش عالی استان در دانشگاه گیلان ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع خیرین آموزش عالی استان گیلان، ظرفیت‌های عظیم خیرین را در حوزه آموزش عالی تحول آفرین خواند.

وی با اشاره به مضایق بودجه های دولتی در تأمین هزینه های جاری آموزش عالی، استفاده از ظرفیت خیرین را ره گشا دانست.

رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان علم و فناوری ایران با اشاره به استفاده خوب دانشگاه گیلان از ظرفیت خیرین، خواستار بهره گیری بیشتر دانشگاه های کشور در امور اساسی از ظرفیت خیرین شد .

فرجی دانا دخیل بودن دانشگاه در سرنوشت جامعه را در جلب کمک های خیرین تأثیرگذار دانست و گفت: اگر جامعه پیرامونی و مردم ببینند دانشگاه در سرنوشت جامعه تأثیر دارد حتماً به دانشگاه کمک می‌کنند.

دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان نیز در این مراسم، خیرین دانشگاهی را بهترین استادان درس مسئولیت اجتماعی در دانشگاه دانست که هم الگویی برای دانشجویان و هم مدیران هستند.

رئیس دانشگاه گیلان آثار بر جا مانده از خیرین را باعث یادگیری درس ایثارگری توسط دانشجویان و اساتید دانست و تشکیل کمپین های متعدد دانشجویی برای کمک به دانشجویان نیازمند و یا هموطنان دچار شده به بلایای طبیعی را از آثار این کارهای خیر دانست .

به گزارش ایسنا؛ در ابتدای مراسم کلنگ احداث مرکز توسعه نوآوری و فناوری دانشگاه گیلان که به همت مهندس قطب زاده ساخته خواهد شد، به زمین زده شد و از کارهای خیرخواهانه مهندس سیدعباس موسوی ره پیما به عنوان بزرگترین خیّر آموزش عالی استان گیلان تقدیر به عمل آمد .

رونمایی از سردیس دکتر میرجعفر ابریشم چیان خیر بزرگ دانشگاه گیلان و امضای دو تفاهم نامه میان رئیس دانشگاه گیلان با رئیس شورای شهر واجارگاه جهت واگذاری یک ساختمان برای خوابگاه دختران دانشکده فنی مهندسی شرق و مهندس کیهان هاشم نیا از اعضای بنیاد خیرین دانشگاه گیلان و استاندار اسبق گیلان جهت وقف یک واحد آپارتمان از دیگر قسمت های این مراسم بود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: