• سه شنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-30989-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : رشت

گیلان از استان های پرمصرف خون

مدیرکل انتقال خون استان گیلان گفت: گیلان جزء 3 استان سالمند و از استان های پرمصرف خون است.

احمد مرادی در گفت و گو با ایسنا –منطقه گیلان، با بیان اینکه فلسفه وجودی انتقال خون با اهدا  کنندگان است افزود: استان گیلان جزء 3 استان سالمند و از استان های پرمصرف خون است.

وی با بیان اینکه در استان 4 سانتر فعال جراحی قلب داریم افزود: یک جراحی قلب به 4 واحد خون نیاز دارد و انجام این پروسه ممکن نیست مگر با  کمک اهدا کنندگان.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان با بیان اینکه6 نفر از مدافعان حرم گیلان از اهداکنندگان خون استان بودند ادامه داد: این امر نشان می دهد که مشکلات بیماران برای مردم همیشه در صحنه گیلان از قابل اهمیت بالایی برخوردار است.

7درصد جمعیت تالاسمی کشور در گیلان

وی با اشاره به اینکه گیلان 7درصد جمعیت تالاسمی را دارد افزود: مجهزترین سامانه اهدا خون در مرکز استان راه اندازی شد تا به اهدا کنندگان نزدیکتر شویم.

مرادی در ادامه از دریافت اتوبوس رایگان از منطقه آزاد خوزستان به گیلان خبر داد و گفت: 82هزار واحد تحت پوشش اهدا کننده خون هستند.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان  درخصوص پالایشگاه خون خاطرنشان کرد : زمین جهت احداث پالایشگاه خریداری شده است و درحال پیگیری است.

مرادی با بیان اینکه بیماری فاویسم یکی از دغدغه های استان گیلان است افزود: پتانسیل استان گیلان بالاست و اگر مردم به عنوان بسیج همگانی به اهداء خون کمک کنند مشکلات این استان حل خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: 7 پایگاه انتقال خون در شهرستان رشت وجود دارد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: