• دوشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-493-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

۸۶ مدرسه گیلان مجری طرح تربیتی «شهیدبهنام محمدی»

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه ۸۶ مدرسه در جوار مساجد استان مجری طرح تربیتی «شهیدبهنام محمدی» هستند، گفت: این طرح به‌دنبال تربیت نوجوان تراز انقلاب اسلامی با استفاده از ظرفیت مدارس و مساجد است.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، نادر جهان آرای در دیدار مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با تاکید بر تعامل و همکاری دستگاه‌های مختلف به‌منظور آموزش‌های مورد نیاز جامعه جهت ارائه خدمات موثرتر و مفیدتر، اظهار کرد: تربیت تعطیل‌پذیر نیست و می‌توان از ظرفیت مسجد، مدرسه و جامعه برای غنی‌سازی اوقات فراغت بهره برد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت مساجد و مدارس برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان تاکید کرد و افزود: طرح تربیتی «شهید بهنام محمدی» با همکاری سپاه قدس استان زیرنظر بسیج دانش‌آموزی به‌منظور اتصال مسجد، منزل و مدرسه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۸۶ مدرسه در جوار مساجد استان مجری این طرح هستند، خاطرنشان کرد: طرح تربیتی «شهید بهنام محمدی» به دنبال تربیت نوجوان تراز انقلاب اسلامی با استفاده از ظرفیت مدارس و مساجد است.

جهان آرای تصریح کرد: برای تحقق این امر سه نهاد مسجد، خانه و مدرسه همسوی یکدیگر حرکت می‌کنند تا زمینه‌ساز ساخت محله اسلامی شوند.

وی در ادامه با تاکید بر غنی‌سازی اوقات فراغت بر اساس ذائقه فردی و فرهنگ دانش‌آموزان و جامعه تصریح کرد: باید نگاه فرهنگی و آموزشی به اوقات فراغت داشت و لذت استفاده از اوقات فراغت را در دانش آموزان افزایش دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خاطرنشان کرد: همکاری بین مدرسه و مسجد موجب اعتماد بیشتر خانواده‌ها و فعالیت مشترک مدرسه، محله و مسجد می‌شود.

گفتنی است؛ طرح شهید بهنام محمدی برای اولین بار در گیلان از مهر ۹۷ در ۸ 6 مدرسه مناطق مختلف استان و با مشارکت 20 هزار  دانش‌آموز مقطع اول متوسطه برگزار شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: