• دوشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-21389-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

آمادگی 49 پایگاه هلال احمر گیلان در تعطیلات پیش رو

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: 200 نفر از نجاتگران و کارکنان جمعیت هلال احمر با حضور در 49 پایگاه جاده ای، کوهستان و دریایی، هوایی در ایام سوگواری رحلت حضرت امام خمینی (ره) و تعطیلات عید سعید فطر آماده ارایه خدمات به مردم و مسافرین هستند.

مهدی ولی پور در گفت و گو با ایسنا-منطقه گیلان با بیان اینکه  200 نفر از نجاتگران و کارکنان جمعیت هلال احمر در ایام سوگواری رحلت حضرت امام خمینی (ره) و تعطیلات عید سعید فطر آماده ارایه خدمات به مردم و مسافرین هستند،  گفت: نجاتگران با استقرار در 13 پایگاه ثابت، 4 پایگاه موقت فصلی در شهرستانهای (ماسال، سیاهکل، شفت و انزلی )، یک پایگاه امداد هوایی، 9 طرح ساحلی،   16 شعبه شهرستان، آماده ارایه خدمات و تجهیز جهت امداد رسانی در حوادث هستند.

وی افزود: كاركنان، اعضا و نجاتگران جمعيت هلال احمر با پوشش امدادی در ایام سوگواری رحلت حضرت امام (ره)و با حضور در نماز پرشکوه عید سعید فطر و استقرار آمبولانس در سراسر استان به نمازگزارن،حادثه دیدگان و مسافرین خدمات امدادی ارایه می کنند.

ولی پور گفت: جمعیت هلال احمر استان با استقرار یک فروند بالگرد و 6 پایگاه موقت در ایام تعطیلات 4 روز آینده، از ورودی شهرستان رودبار به استان با حضور 6 نجاتگر، دو دستگاه آمبولانس و خودروی امدادی در نقاط خطر آفرین جاده ای جهت امداد رسانی به حوادث ترافیکی مستقر شده و جهت کمک رسانی در حوادث آماده هستند.

وی در خصوص طرح ساحلی افزود: هلال احمر در طرح های ساحلی 9 شعبه "با استقرار یکدستگاه آمبولانس و 5 نجاتگر در یکی از نقاط خطر آفرین از ساعت 8 صبح لغایت 8 شب آماده ارایه خدمات است.

وی همچنین بیان کرد: در هر پایگاه امداد جاده ای ثابت 8 نجاتگر، در پایگاههای موقت فصلی 4 نجاتگر به صورت شبانه روزی با یکدستگاه آمبولانس و خودروی کمک دار نیز جهت امداد رسانی مستقر هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: