• یکشنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-7689-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

گیلان؛ قطب پیوند شمال کشور است

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ظرفیت بالای پیوند در استان گفت: گیلان قطب پیوند شمال کشور است.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، شاهرخ یوسف زاده چابک، در جلسه شورای عالی پیوند، ضمن تسلیت ایام شهادت امیرمومنان حضرت علی (ع)، ارتقای مقوله پیوند را از طریق بازبینی فرایندها میسر دانست و اظهار کرد: اقدامات اصلاحی، در کنار فرهنگ سازی می تواند به بهبود روند این مهم، منجر شود .

وی با اشاره به ظرفیت بالای پیوند در استان گفت: گیلان قطب پیوند شمال کشور است.

وی تصریح کرد: جانشین پروری در این خصوص بسیار کمک کننده است، ضمن اینکه بحث های انگیزشی و برطرف کردن نقاط قابل بهبود در این مسیر، می تواند ما را به هدفمان نزدیک تر کند .

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با نگاهی بر نقشه جامع درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مرکز دانشگاهی رازی را به خاطر وجود تجهیزات و زیرساخت های موجود، در افقی طولانی تر، به عنوان مرکز جامع پیوند و سرطان خواند.

یوسف زاده ادامه داد: تمام تلاش مجموعه دانشگاه این است تا بار کمتری بر دوش بیماران و نیازمندان به اهدای عضو، تحمیل شود، در این زمینه، برای هزینه های پیش از پیوند برای دارندگان دفترچه روستایی، تمهیداتی در نظر گرفته شده است تا از طریق دانشگاه پرداخت شود .

به گزارش ایسنا؛ دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سال ٩٧،  ١٧ مورد کلیه، ٩ مورد نسوج، و ٥ مورد کبد از 23 نفر اهداء کننده مرگ مغزی به نیازمندان اهداء شد. همچنین در سال٩٨، چهار مورد پیوند کلیه و سه مورد پیوند کبد از شش مرگ مغزی انجام شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: