• یکشنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-7089-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

150 هزار دانش آموز گیلانی تحت پوشش طرح ایمن سازی راه ها

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: در طی دو دهه آموزش های طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها، برای بیش از 150 هزار دانش آموز گیلانی اجرا شد.

محمدرضا نازک کار در گفت و گو با ایسنا – منطقه گیلان، به اجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه های برون شهری گیلان طی دو دهه اشاره کرد و افزود: به منظور ارتقای سطح دانش ترافیکی دانش آموزان مدارس حاشیه راه های استان که به لحاظ احتمال بروز حوادث ترافیکی در معرض خطر بیشتری هستند اجرای طرح ايمن سازی مدارس حاشيه راه ها برای اولين بار در سطح كشور در سال 78 در استان گيلان آغاز شد.

وی با بیان اینکه طرح مذکور در دو بخش فیزیکی و آموزشی در استان اجرایی شده است، گفت: بیش از 600 مدرسه در مقاطع ابتدایی و دوره اول متوسطه در حاشیه راه های استان گیلان وجود دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان تصریح کرد: از ابتدای اجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها تاکنون بیش از 90 درصد مدارس مذکور تحت پوشش  دوره های آموزش ترافيكی قرار گرفته و نحوه صحيح تردد در شرايط مختلف جوی، نحوه پياده و سوار شدن از سرويس مدارس، نحوه صحيح استفاده از دوچرخه و تشخيص علائم راهنمایی و رانندگی و... را به صورت مستمر از کارشناسان مربوطه فرا گرفتند.

این مقام مسئول عنوان کرد: در طی دو دهه آموزش های طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها، برای بیش از 150 هزار دانش آموز گیلانی اجرا شد.

نازک کار خاطرنشان کرد: در بخش ایمن سازی فیزیکی نیز تاکنون مواردی نظیر نصب تابلو و کف نوشته، آشکارسازی محدوده مدارس، نصب چراغ های راهنمایی و نقاشی دیوار محوطه مدارس با طرح های دارای مفاهیم آموزشی ترافیکی در مدارس تحت پوشش طرح به اجرا در آمده است.

وی اضافه کرد: از ابتدای اجرای طرح تاکنون بیش از یک میلیون انواع اقلام كمک آموزشی همچون كتاب(پيک ترافيک)، جزوه، کیف مدرسه با نوار شبرنگ، لباس های ملبس به شبرنگ، لوازم التحریر(مزين به شعارهای ترافيكی) نیز در بين دانش آموزان اين مدارس توزيع شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: