• شنبه ۴ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-590-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

خروج بافندگان فرش گیلان از بافت تابلو فرش بی کیفیت

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: گیلان آینده درخشانی در تولید فرش دستباف خواهد داشت.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، مجتبی مهری از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به بافندگان فرش خبر داد و گفت: در راستای حمایت های کارگروه اشتغال استان از فرش دستباف از محل اعتبارات سال گذشته به 513 طرح پشتیبان و مشاغل خانگی فرش دستباف، مبلغ 32 میلیارد و 850 میلیون ریال تسهیلات کم بهره پرداخت شده است.

وی خروج از تولید تابلو فرش بافی به ویژه تابلو فرش های اشباع شده و بی کیفیت را استراتژی حوزه فرش گیلان عنوان کرد و افزود: روی آوردن به تولید قالیچه و قالی، حمایت از تولید، کارآفرینی، سرمایه و ثبات اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید از مهمترین اهداف پرداخت این تسهیلات است.

مهری با اشاره به ظرفیت‌های بالای قالیبافی در گیلان خاطرنشان کرد: وجود بیش از 13 هزار نیروی کار ماهر و با استعداد در زمینه فرشبافی را می‌توان دلیل این ادعا برشمرد که گیلان آینده درخشانی در تولید فرش دستباف خواهد داشت.

این مسئول ادامه داد: پرداخت وام قالیبافی کم بهره 4 درصد و قرض‌الحسنه به صورت متمرکز و زیر نظر اداره فرش به قالیبافان مستقل  در بخش خانگی و کارگاه های قالیبافی در بخش پشتیبان انجام می شود که برای تامین مواد اولیه با توجه نوسانات بازار ارز  بسیار مفید فایده خواهد بود.

رئیس اداره فرش سازمان صمت استان گیلان گفت: پرداخت تسهیلات کم بهره به ویژه در شرایط تحریم های ظالمانه آمریکا که اتفاقاً فرش دستباف را بخاطر آثاراجتماعی آن نشانه گرفته است، باعث تشویق و ترغیب بافندگان برای ماندگاری دراین هنر صنعت فرش خواهد شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: