• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-44489-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

افزایش مهارت زنان روستایی گیلان در تولید محصولات زراعی و باغی

سرپرست مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی گیلان از برگزاری دوره های آموزشی برای افزایش مهارت زنان‌روستایی در جریان تولید و تبدیل محصولات و فرآورده‌های زراعی، باغی خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،منشی‌زاده، گفت: ترویج به عنوان نهادی تاثیرگذار، رسالت ارتقای دانش و توانمندسازی بهره‌برداران اعم از مردان و زنان روستایی کشاورز را عهده دار است. توانمندسازی در مسیری که به تغییر بینش و مهارت حرفه‌ای آنان و در نهایت بهره‌وری و افزایش درآمد را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: در تلاشیم با همکاری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی با برنامه‌ریزی و اجرای دوره‌های آموزشی ترویجی برای زنان روستایی جهت افزایش آگاهی، مهارتی و حرفه‌ای زنان روستایی در جریان تولید و تبدیل محصولات و فرآورده‌های زراعی، باغی و دامی و سایر تولیدات روستایی، فرصت‌های اشتغالزایی برای زنان روستایی را تحقق و عملی کنیم.

سرپرست مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی خاطرنشان‌ کرد: مخاطبین گروه های آموزشی، کارآفرینان زن، تسهیل‌گران، اعضای صندوق اعتبارات خرد و زنان فعال در بخش کشاورزی باشند و جهت نظارت بر حسن اجرای این دوره‌ها، کارشناسان مرتبط از ترویج ستادی و شهرستانی در تاریخ‌های از قبل تعیین شده در ده شهرستان از دوره های مذکور بازدید بعمل آورند.

منشی‌زاده همچنین از برگزاری دوره آموزشی حسابداری و بیمه محصولات کشاورزی برای اعضای صندوق اعتبارات خرد و تسهیل‌گران زن روستایی در اواخر خردادماه ‌سال‌جاری در محل معاونت آموزشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: