• دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 982-1494-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ساماندهی اوقاف فراغت جوانان باید منجربه رونق اشتغال شود

معاون فرهنگی ورزش و جوانان گیلان گفت: باید اوقات فراغت جوانان به گونه‌ای برنامه ریزی شود که علاوه بر آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای لازم به آنان زمینه‌های اشتغال و کارآفرینی و به تبع آن رونق تولید را نیز به دنبال داشته باشد.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، هاشم اسماعیلی در جلسه ستاد ساماندهی جوانان که در فرمانداری بندرانزلی برگزار شد، اظهار کرد: پر کردن اوقات فراغت نباید منحصر به ایام تعطیلات تابستان باشد و برای تمام فصول سال باید برای اوقات فراغت جوانان برنامه ریزی وجود داشته باشد.

وی افزود: متاسفانه نبود پرتال جامع اطلاع رسانی اوقات فراغت باعث شده که موازی کاری‌ها و جزیره‌ای عمل کردن برخی از دستگاه‌ها، علاوه بر هزینه‌های مالی در مدیریت زمان هم صرفه جویی نشود.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه دیده شده دو اداره در یک نقطه کلاس آموزشی مشترک برگزار می‌کنند، گفت: شهرستان‌ها باید برنامه‌های خود را قبل از شروع تعطیلات تابستان و اوقات فراغت جوانان به دبیرخانه ستادساماندهی استان اعلام کنند تا با ایجاد هماهنگی‌های لازم کلاس‌ها و دوره‌های موازی تجمیع شود.

وی تاکید کرد: با توجه به نامگذاری امسال به نام سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری باید اوقات فراغت جوانان به گونه‌ای برنامه ریزی شود که علاوه بر آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای لازم به آنان زمینه‌های اشتغال و کارآفرینی و به تبع آن رونق تولید را نیز به دنبال داشته باشد.

در ادامه این جلسه حمیدرضا قهرمانی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بندرانزلی نیز اظهار کرد: در سال گذشته ستاد ساماندهی جوانان بندرانزلی عملکرد قابل قبولی را از دیدگاه اداره کل ورزش و جوانان گیلان از خود برجای گذاشت.

وی با اشاره به برگزاری همایش تجلیل از جوانان شایسته بندرانزلی با کمک فرمانداری و دستگاه‌های اجرایی مرتبط افزود: انزلی یکی از شهرستان‌های موفق گیلان در حوزه جوانان است و با توجه به نزدیکی تعطیلات تابستانی برای پرکردن اوقات فراغت جوانان برنامه ریزی‌های مناسبی صورت پذیرد.

قهرمانی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی از سوی دستگاه‌هایی مثل آموزش و پرورش، هلال احمر، شهرداری، شبکه بهداشت و درمان و بهزیستی و ارشاد اسلامی در راستای پر کردن اوقات فراغت جوانان تاکید کرد: باید برنامه‌های همه دستگاه‌ها به صورت یکپارچه به دبیرخانه ستاد ساماندهی جوانان شهرستان ارسال شود.

قهرمانی همچنین بیان کرد: دوره‌های آموزشی باید به گونه‌ای تدارک دیده شود که علاوه بر پرکردن اوقات فراغت جوانان، با مهارت آموزی شرایط لازم برای اشتغال و کارآفرینی را نیز فراهم سازد.

وی با بیان اینکه در پایان تابستان پس از ارزیابی عملکردها ادارات برتر تجلیل می‌شوند اظهار امیدواری کرد: با هم سوبودن و هم افزایی بین همه دستگاه‌های متولی و مرتبط با ساماندهی جوانان، اوقات فراغت خوبی برای جوانان رقم زده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: