• شنبه ۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-10289-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

فرماندار شفت:

ضعف اطلاع رسانی دستگاه ها در حوزه اشتغال پذیرفتنی نیست

فرماندار شفت با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی و خدماتی باید از گزارش عملکرد خود به وسیله رسانه ها در اختیار مردم قرار دهند گفت: ضعف اطلاع رسانی دستگاه ها در حوزه اشتغال و رونق تولید پذیرفتنی نیست.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، محمدرضا محسنی در نشست کارگروه اشتغال سرمایه گذاری و بوم گردی شهرستان شفت با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی و خدماتی باید از گزارش عملکرد خود به وسیله رسانه ها در اختیار مردم قرار دهند اظهار کرد: ضعف اطلاع رسانی دستگاه ها در حوزه اشتغال و رونق تولید پذیرفتنی نیست.

وی با بیان اینکه آمار مربوط به سامانه کارا باید توسط اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رصد و نحوه بروزرسانی آن توسط دستگاه های ذیربط پیگیری شود گفت: مشکلات اعطای تسهیلات اشتغال زایی در سال 97 باید آسیب شناسی و در سال جاری مورد توجه قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه اعتبارات مربوط به اشتغال روستایی و عشایری در سال 98 با اولویت گردشگری و بوم گردی به متقاضیان اعطا خواهد شد گفت: از 360 واحد سیاست گذاری بوم گردی در این شهرستان موافقت اصولی 351 واحد صادر شده است که تاکنون 51 واحد موفق به اخذ پروانه ساخت و مرمت شده اند و در این راستا یک میلیارد و 390 میلیون تومان تسهیلات اعطا شده است.

وی در ادامه بر پیگیری طرح های گردشگری در شفت تاکید کرد و گفت: ثبت نام متقاضیان احداث واحد های بوم گردی باید ادامه یابد و پرونده های قبلی نیز مورد پیگیری قرار گیرد.

فرماندار شفت به مشکل تولید کنندگان در دریافت تسهیلات رونق تولید اشاره و یادآور شد: بانک ها باید همکاری های لازم را در این راستا انجام دهند و دستگاه های ذیربط باید پیگیر امور مربوط به تولید کنندگان باشند.

محسنی در پایان به دستگاه های متولی دستور داد تا 72 ساعت آینده جزییات آمارهای نهایی مربوط به اشتغال و رونق تولید در سال 97 را پس از به روزرسانی به منظور بررسی به فرمانداری ارسال کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: