• شنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-39689-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

حمایت از پرندگان وحشی صومعه سرا رو به افزایش

سرپرست اداره محیط زیست صومعه سرا گفت:11 پرنده وحشی برای تیمار به اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا تحويل داده شد .

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، علی اصغرآزاد در جلسه محیط زیست صومعه‌سرا گفت: دوستداران طبیعت درسال گذشته 11 پرنده مصدوم را برای تیمار به اداره حفاظت محیط زیست صومعه‌سرا تحویل داده‌اند.

وی افزود: یک بهله کرکس، یک قطعه جغد انبار، یک قطعه پلیکان، دو بهله سنقر تالابی، دو قطعه قرقی، یک قطعه حواصیل شب و سه بهله عقاب پس از طی دوره درمانی و تیمار و مداوا در اورژانس حیات وحش سلکه، در طبیعت مورد رهاسازی قرار گرفتند.

اصغرآزاد ادامه داد: شهرستان صومعه‌سرا به دلیل واقع شدن پناهگاه حیات وحش سلکه و  پناهگاه حیات وحش سرخانکل، منطقه حفاظت شده سیاه کشیم و بخش جنوبی تالاب انزلی دارای اکوسیستمی متنوع از حیات وحش و پرندگان تالابی است.

وی با بیان اینکه حمایت از پرندگان وحشی صومعه‌سرا از سوی مردم هم رو به افزایش است، از جوامع محلی خواست در صورت مشاهده پرندگان گرفتار در تورهای شکار مراتب را به اداره محیط زیست شهرستان‌ها اطلاع دهند.

وی افزود: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان صومعه‌سرا با احداث اورژانس حیات وحش در پاسگاه محیط‌بانی سلکه هر روزه ارائه دهنده خدمات درمانی و دامپزشکی به حیوانات و پرندگان ارجاعی زیر نظر دکتر دامپزشک این اداره است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: