• شنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-39389-5
  • خبرنگار : 24
  • منبع خبر : رشت

وضعیت تولیدات فرش گیلان، نیازمند تحرک بیشتری است

استاندار گیلان آموزش را از مسائل مهم در جریان تولید تا فروش فرش دستباف دانست و خاطرنشان کرد: شناخت بازار و آشنایی با سلیقه خریداران این کالای ارزشمند نیازمند مطالعه و تحقیق است.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، مصطفی سالاری در نشست شورای فرش استان با اشاره به جایگاه تولید فرش در رونق اقتصادی و توسعه اشتغال کشور اظهار کرد: در این بخش نیازمند ارائه راهکارهای قابل اجرا و کارآمد هستیم تا در سال "رونق تولید" توفیقات بیشتری در این زمینه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در حوزه فرش باید مشکلات را در دو بخش مشکل قالیبافی و دیگری مشکلات قالیبافان بررسی کنیم، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های موجود در کشور برای تولید فرش، متاسفانه میزان تولیدات رقم شایسته‌ای را نشان نمی دهد.

نماینده عالی دولت در گیلان هدف از توسعه صنعت فرش را علاوه بر احیای این هنر اصیل،ایجاد اشتغال و افزایش تولیدات داخلی با توجیه اقتصادی مناسب خواند و افزود: باید در کمیت و کیفیت تولیدات حوزه فرش استان، تحرک بیشتری صورت گیرد.

استاندار گیلان تاکید کرد: تعریف خوشه و پشتیبان می تواند در بهبود کارکرد هر یک از عناصر در چرخه تولید تا فروش فرش موثر باشد و تمرکز بیشتری را در هر بخش به وجود آورد.

وی آموزش را از مسائل مهم در تولید فرش دانست و خاطرنشان کرد: شناخت بازار و آشنایی با سلیقه خریداران این کالای ارزشمند نیازمند مطالعه و تحقیق است.

سالاری درخصوص پرداخت تسهیلات بانکی به قالیبافان تصریح کرد: باید در این نوع موضوع از انحراف پرداخت تسهیلات جلوگیری کرد و اولویت پرداخت این نوع از تسهیلات با کسانی است که نسبت به ایجاد کارگاه و اشتغالزایی برای چندنفر اقدام کرده اند.

وی مهمترین مساله ای که در حوزه فرش مطرح است را بحث "فروش" خواند و گفت: باید برای بازاریابی و فروش برنامه ریزی،آموزش و اقدامی هدفمند را دنبال کنیم و با مشخص کردن مجموعه پشتیبان دغدغه فروش تولیدات در بازار را به حداقل برسانیم.

استاندار گیلان گفت: در این چرخه باید محوریت فعالیت ها از تامین مواد اولیه تا فروش در مرحله آخر بر عهده پشتیبان باشد و اعطای تسهیلات هم به پشتیبان صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: