• سه شنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-34389-5
  • خبرنگار : 24
  • منبع خبر : رشت

تاب آوری اجتماعی از مولفه‌های اساسی در سلامت اجتماعی است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: تاب آوری اجتماعی از مولفه‌های اساسی در سلامت اجتماعی است.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، منا ابروفراخ با اشاره به اهمیت سلامت اجتماعی و تاثیر آن در نشاط اجتماعی اظهار کرد: توجه به تاب آوری اجتماعی از مقوله های مورد انتظار است.

وی تصریح کرد: افزایش اعتماد عمومی در سایه توجه به سرمایه های اجتماعی و مشارکت اجتماعی و روابط اجتماعی با توجه به مقوله سلامت اجتماعی محقق می شود که همگی رسیدن به وفاق اجتماعی را به دنبال دارد.

ابروفراخ تحقق اهداف و برنامه های توسعه محور را در گرو همدلی بیشتر درحوزه توجه به داشتن پیوست و نگاه اجتماعی در همه موضوعات خواند و افزود: بروز آسیب های اجتماعی علاوه بر مشکلات فردی،ضربه مهلکی بر فعالیت های مشارکتی و پایه و اساس فرهنگی وارد می کند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان بر ضرورت توجه به ساختار و داشته های موجود در مسیر برنامه ریزی در حوزه های فرهنگی اجتماعی تاکید کرد و گفت: اگر نگاه واقع بینانه و عملگرا به مسایل و مشکلات آسیب ها داشته باشیم و شاخص های موجود را به صورت مستمر رصد کنیم و مدنظر قرار دهیم به اثربخشی بهتری در فعالیت ها دست پیدا می کنیم.

وی ضمن تقدیر از فعالان حوزه های فرهنگی و اجتماعی؛ گفتمان سازی،مداخله اثربخش در جهت کاهش رفتارهای پرخطر و توجه به نیازمندی های فرهنگی محلات حاشیه نشین را امری ضروری خواند که باید بیش از پیش مورد مطالعه قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: