• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-32789-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

فرماندار رودسر عنوان کرد:

برنامه ریزی درست در گرو داشتن آمار جمعیت شهرستان

فرماندار رودسر گفت: داشته‌های آماری زمینه توسعه و برنامه‌ریزی را فراهم می‌کند.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،حسین اسماعیل‌پور در جلسه فرمانداری این شهرستان گفت: مادامیکه آمار درست از جمعیت شهرستان نداشته باشیم نمی‌توانیم برای توسعه و خدمات بهتر و مناسب به مردم برنامه‌‌ریزی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه داشته‌های آماری زمینه توسعه و برنامه‌ریزی را فراهم می‌کند آمار را مهم ترین عوامل تاثیرگذار در برنامه‌ریزی دانست و افزود: برنامه‌ریزی متکی بر آمارهای صحیح و درست مطمئنا از عوامل مهم در موفقیت و پیشرفت جامعه است.

اسماعیل پور در بخش دیگری از سخنان خود روند توسعه این شهرستان را در برخی شاخص‌ها متوازن ندانست و تصریح کرد: به طور مثال با وجود چشمه های فراوان در مناطق اشکورات این که این مناطق با کمبود آب آشامیدنی مواجه است هیچ توجیهی ندارد و دیگر اینکه وضعیت برخی راههای روستایی هم شرایط خوبی ندارد.

فرماندار رودسر همچنین از اختصاص دو میلیارد و 260میلیون تومان اعتبار از محل صندوق ذخیره ارزی برای ایجاد طرح آب بندان های رسوب زا در منطقه کاکرود -لسبو این شهرستان خبر داد.

اسدالله عباسی نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه این نشست،  بخش رحیم آباد را به نسبت دیگر بخش های منطقه دارای محرومیت بیشتر دانست که ضرورت دارد سازو کار های مناسب برای رفع محرومیت زدایی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم رونق تولید ملی در کشور به یک باور عمومی تبدیل شود افزود: بی تردید تحقق این مهم با بهره‌گیری از همه امکانات و توان و با همدلی و همکاری امکان پذیر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با محکومیت تصمیم اخیر آمریکا در گنجاندن نام سپاه پاسداران در فهرست گروههای تروریستی آن را عملی بیهوده و در راستای خدمت به رژیم صهیونیستی عنوان که از آن طرفی نخواهند بست.

وی همچنین به بحران سیل در کشور هم اشاره و با بیان اینکه همه نظارت کنیم دولت به تنهایی سیل را مهار و مدیریت کند نگاه درست و معقول نیست و باید همه دست به دست هم دهیم تا بر آن فایق آییم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: