• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-32089-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

اعلام آمادگی 150کارخانه چایسازی برای خرید برگ سبزچای از چایکاران

رییس سازمان چای کشور گفت: بیش از 150 کارخانه چایسازی گیلان و مازندران آماده خرید برگ سبز چای اند.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، حبیب جهان ساز گفت:با توجه به نزدیک شدن زمان برداشت برگ سبز چای صاحبان این کارخانه ها برای خرید تضمینی برگ سبز چای اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی با اشاره به افزایش21 درصدی بهای خرید تضمینی برگ سبز چای در سال کنونی افزود: بر اساس مصوبه شورای اقتصاد امسال قیمت خرید تضمینی هرکیلوگرم برگ سبز چای درجه یک با 20 درصد افزایش 32 هزار و750 ریال و درجه دو با 21 درصد افزایش 18هزار و 492 ریال تعیین شده است.

جهانساز از آمادگی چایکاران برای برداشت برگ سبز چای خبر داد و خاطرنشان کرد: درصورت مناسب بودن شرایط جوی برداشت برگ سبزچای هفته اول اردیبهشت آغاز می‌شود.  

رییس سازمان چای کشور در ادامه به پرداخت تسهیلات بهزراعی باغ های چای گیلان و مازندران اشاره کرد و افزود: برای این کار 190میلیارد ریال به چایکاران و کارخانه‌داران پرداخت شد.

وی افزود: چایکاران  شمالی پارسال 112 هزار و 600 تن برگ سبز به ارزش  220 میلیارد تومان برداشت کردند که از این میزان  25هزار و600 تن چای خشک تولید شد.

برگ سبز چای در سه مرحله بهاره، تابستانه و پائیزه برداشت می شود . گیلان و مازندران 25 هزارهکتار باغ  چای و 50 هزار خانوار چایکار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: