• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-31789-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رونمایی از 21 عنوان کتاب و محصول فرهنگی در رشت

به مناسبت گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی، از 21 عنوان کتاب و محصول فرهنگی تولید شده در حوزه هنری استان گیلان رونمایی شد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، غلامرضا قاسمی در آیین رونمایی از 21 عنوان کتاب و محصول فرهنگی که به مناسبت گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد، با بیان اینکه انسان ها پس از متولد شدن پا به عرصه تاریخ می گذارند، اظهار کرد: در برهه های بحرانی تاریخی شاهد این هستیم که واژه ها و اندیشه ها مفهوم اصیل خودشان را از دست می دهند و استفاده های غیر رسمی و جعلی پیدا می کنند.

وی افزود: در چنین شرایطی واژه ها و اندیشه ها جای یکدیگر می نشینند و تنها آهنگ واژه ها و اندیشه ها جلوه می کند، زیرا قانون ها و ضابطه ها در هم ریخته و هر کسی دنبال جایگاهی غیر از جایگاه اصلی خودش است.

رئیس حوزه هنری گیلان فرهنگ و هنر و ادبیات را راهگشای بحران فرهنگی و تاریخی دانست و گفت: گیلان در عرصه فرهنگ و هنر سرآمد است.

قاسمی از چاپ و انتشار 45 عنوان کتاب و محصول فرهنگی توسط حوزه هنری گیلان در سال گذشته خبر داد و تاکید کرد: از این تعداد 21 عنوان مورد رونمایی قرار گرفته و از پدیدآورندگان آن تجلیل می شود.

وی «رهبری و ایدئولوژی جنبش جنگل»، «هفت سال واقعه جنگل»، «پی.دبلیو»، «فرمانده تخریب»، «تکریت با طعم پنج پنج»، «اطلس جاذبه‌های طبیعی گیلان»، «جستاری در نقد ادبیات نمایشی» و «چیری میری(شعر کودک گیلکی)» را از جمله این آثار دانست.

این مقام مسئول تقدیر و تجلیل واقعی از نخبگان فرهنگی و هنری را فراهم کردن زمینه تولید آثار و رساندن آن به دست مخاطبان دانست و یادآور شد: فرهنگ و هنر گیلان قابل تقدیر است و امیدواریم در سال های آینده با همکاری و همدلی هنرمندان و پژوهشگران زمینه تولید آثار فرهنگی بیشتر فراهم شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: