• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-39489-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری جشنواره های مد و لباس موجب تغییر در نوع پوشش می شود

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان با تاکید بر اینکه جوانان با عزم جدی در عرصه طراحی لباس و مد ورود کرده‌اند تا تحول‌آفرین شوند، اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌های مد و لباس موجب ایجاد تغییر تدریجی در نوع پوشش مطابق با فرهنگ کشور خواهد شد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، فیروز فاضلی در آیین اختتامیه نودوششمین نمایشگاه مد و لباس فجر و چهارمین جشنواره مد و لباس ایرانی - اسلامی استان گیلان که در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء(ص) رشت برگزار شد، با بیان اینکه واقعیت‌ها قابل انکار نیستند و اگر بخواهیم در امر مهمی تغییر ایجاد کنیم باید در مرحله نخست واقعیت را بپذیریم، گفت: در عرصه مد و لباس با بحران مواجه هستیم و نمی‌توان آن را انکار کرد.

وی با تاکید بر اینکه جوانان با عزم جدی در عرصه طراحی لباس و مد ورود کرده‌اند تا تحول‌آفرین شوند، اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌های مد و لباس موجب ایجاد تغییر تدریجی در نوع پوشش مطابق با فرهنگ کشور خواهد شد و شما جوانان و فعالان این عرصه باید با قدرت و امید به کار خود ادامه دهید تا به مقصد برسید و بدانید که همیشه به قطار در حال حرکت سنگ زده می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه لباس و فرهنگ دو روی یک سکه هستند و نمی‌شود در مورد فرهنگ سخن گفت اما از لباس حرفی نزد، خاطرنشان کرد: در جای جای فرهنگ و ادبیات کهن ایران زمین، از تاریخ بیهقی تا قابوس‌نامه، شخصیت‌ها با لباس‌شان توصیف شده‌اند.

فاضلی تصریح کرد: در دیوان حافظ بالای 300 عنوان از انواع مختلف لباس استفاده شده که هر کدام دارای معنی خاص خود و به نوعی نشانگر یک مد بوده است.

مدرس دانشگاه با بیان اینکه در ادبیات حتی مفاهیم را با توصیفی از لباس و پوشش برای مخاطب شرح می‌دادند و تقابل ایجاد می‌کردند، افزود: لباس جلوه‌هایی از شخصیت آدمی را نمایش می‌دهد و در ادبیات این سرزمین به صنعتگران حوزه لباس می‌بالیدند.

وی با اشاره به اینکه خوش‌پوشی در همیشه تاریخ بوده، چرا که در زبان بدن، لباس اولین چیزی است که در دیگران تاثیر می‌گذارد، گفت: گیلانی‌ها به خوش‌لباسی شهره هستند و باید در زمینه طراحی مد و لباس ایرانی اسلامی نیز پیشگام باشند چرا که انتظار از گیلان هم در این زمینه بیشتر است.

فاضلی خواستار تداوم چنین جشنواره‌هایی شد و بیان کرد: اجرای فعالیت‌ها نباید منوط به وجود شخص یا موسسه باشد و باید کارها را به جوانان با انگیزه سپرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بر تداوم حمایت بیشتر از جوانان فعال عرصه مد و لباس ایرانی - اسلامی تاکید کرد و یادآور شد: در جامعه دانامدار، آنکه داناتر است تواناتر است و باید هر روز قوی‌تر از پیش در این مسیر گام بردارید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: