• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-38989-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

رئیس کل دادگستری گیلان:

قاطعیت باید در بستر قانون تعریف شود

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه قاطعیت باید در بستر قانون تعریف شود افزود: می‌توان با اجرای به موقع و بدون تبعیض قانون موجبات اعتماد و رضایت مردم را کسب کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، احمد سیاوش‌پور در نشست تعامل قضایی با نیروی انتظامی که در سالن شهید بهشتی دادگستری گیلان برگزار شد با اشاره به اینکه نیروی انتظامی و قوه قضائیه در نظام جمهوری اسلامی ایران متولی امنیت جامعه هستند اظهار کرد: هیچ نعمتی بالاتر از امنیت نیست و هیچ دستاوردی برای تمامی نظام‌ها با اهمیت‌تر از تامین امنیت مردم تعریف نشده است.

وی ایران را از امن‌ترین کشورهای منطقه دانست و گفت: همه ما مدیون خون شهدا و جانفشانی رزمندگان و ایثارگران هستیم که صادقانه جان خود را در راه حفظ امنیت و آسایش مردم در طبق اخلاص نهادند.

رئیس شورای قضایی استان تامین امنیت، اجرای عدالت و احقاق حقوق عامه را از وظایف مشترک قوه قضائیه و نیروی انتظامی ذکر کرد و گفت: پلیس و دستگاه قضایی ملجا و پناهگاه مردم هستند و باید شان و جایگاه مردم را حفظ کنند.

وی با یادآوری این نکته که نباید به بهانه امنیت، حیثیت و کرامت مردم زیر پا گذاشته شود تصریح کرد: باید از تمامی فرصت‌ها در راستای حفظ حرمت و احترام به مردم استفاده کرد و همواره در محدوده و بر مدار قانون حرکت کرد.

این مقام ارشد قضایی با اشاره به اینکه قاطعیت باید در بستر قانون تعریف شود افزود: می‌توان با اجرای به موقع و بدون تبعیض قانون موجبات اعتماد و رضایت مردم را کسب کرد.

سیاوش‌پور در پایان با اشاره در پیش بودن ایام تعطیلات سال نو و ورود خیل مسافران نوروزی با توصیه به تعامل هرچه بیشتر دادستانها و فرماندهان نیروی انتظامی در سطح استان، بر رسیدگی سریع پرونده‌ها و همچنین تامین امنیت و آسایش مردم به عنوان بارزترین مصداق احقاق حقوق عامه تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: