• چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-37089-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : رشت

مدیرعامل بیمه سلامت ایران خبر داد:

اجرای 4 پروژه الکترونیک بیمه سلامت سال آینده

مدیرعامل بیمه سلامت ایران گفت: سال آینده 4 طرح نظام ارجاع الکترونیک، نسخه نویسی الکترونیک، رسیدگی الکترونیکی اسناد و استحقاق سنجی در بیمارستان های دولتی 5 استان اجرایی می شود.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، طاهر موهبتی در نشست هم اندیشی در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه حدود 40 میلیون جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند گفت: بیشترین جمعیت مربوط به روستاییان با 22 میلیون جمعیت و کمترین آن سایر اقشار، دانشجویان، خانواده های شهدا و بهزیستی هستند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد جمعیت 85 درصد بیمه شده رایگان هستند، گفت: استان گیلان با یک میلیون و 300 هزار نفر بیمه شده بیش از 50 درصد افراد را تحت پوشش بیمه ای خود دارد و حدود 800 هزار نفر بیمه روستایی در گیلان هستند.

موهبتی گفت: سالیانه در گیلان 420 میلیارد تومان در بخش بیمه ای هزینه می شود و آنچه که از محل استان، درآمد سازمان است 9 میلیارد تومان بوده و این یعنی 3 درصد، از منابع داخلی استان و مابقی از کشور تامین می شود.

وی در ادامه با اشاره به طرح رفع هم پوشانی بیمه ها افزود: یک میلیون و 780 رفع همپوشانی بیمه ای انجام شده و در این برنامه در زمان صدور و تمدید دفترچه، همپوشانی کنترل می شود.

موهبتی در ادامه با بیان اینکه استان گیلان جزو 5 استانی است که بخش سلامت الکترونیک در آن با استان های زنجان، گلستان، آذربایجان شرقی و مازندران اجرا می شود گفت: از ابتدای سال 98 این طرح در این استان ها کلید خواهد خورد و امیدواریم تا پایان خردادماه در همه بخش ها طبق برنامه ریزی ها اجرایی شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، 4 پروژه نظام ارجاع الکترونیک،نسخه نویسی الکترونیک، رسیدگی الکترونیکی اسناد و استحقاق سنجی در بیمارستان های دولتی را از پروژه های در دست اجرا در استان معرفی و خاطرنشان کرد: با کمک مسئولان و اداره کل بیمه سلامت تلاش می شود تا این طرح ها ظرف مدت 3 ماه در 5 استان اجرایی شود.

موهبتی گفت: نگاه ما به نظام سلامت نگاه ملی است و تلاش می کنیم تا با مدیریت صحیح، هزینه های غیر منطقی را هم برای مردم و هم برای بودجه کشور را حذف کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: