• چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-36289-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

70 درصد جان باختگان جاده‌ای، عابران پیاده و موتورسواران هستند

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه 70 درصد از جان باختگان تلفات جاده‌ای، عابران پیاده و موتورسواران هستند، گفت: ۲۰۰ هزار موتورسوار فعال در استان گیلان حضور دارند که ۸۰ درصد آسیب دیدگان تصادفات موتورسواری از ناحیه سر و به دلیل نداشتن کلاه ایمنی بوده است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، سردار محمدرضا اسحاقی در جلسه مشترک شورای هماهنگی ترافیک، کمیسیون اجرایی ایمنی راه‌ها و ستاد خدمات سفر استان، اظهار کرد: باید با بهره گیری از تجربیات حوادث گذشته در راستای افزایش اثربخشی اقدامات برای کاهش تصادفات استفاده کنیم.

این مقام انتظامی با بیان اینکه ۷۰ درصد جان باختگان تصادفات رانندگی در استان گیلان را عابران پیاده و موتور سواران تشکیل می‌دهند، افزود: تمامی نقاط حادثه‌خیز شهری و روستایی استان شناسایی و تلاش شده تا منابع مالی برای اصلاح به این سمت سوق داده شود.

وی با بیان اینکه ۲۰۰ هزار موتورسوار فعال در استان گیلان حضور دارند، تصریح کرد: ۸۰ درصد آسیب دیدگان تصادفات موتورسواری از ناحیه سر و به دلیل نداشتن کلاه ایمنی بوده است.

سردار اسحاقی با بیان اینکه ۳۷۹ روستا حاشیه جاده‌ها شناسایی شده که طرح ایمنی راه‌ها و همچنین آموزش عابران پیاده و موتورسواران در این روستا اجرایی شده است، تصریح کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی استان گیلان نیازمند تقویت و ترمیم است.

وی با تأکید بر لزوم ساماندهی شهرهای ساحلی، شناگاه‌ها و شهرهای تفرجگاهی ادامه داد: در ایام نوروز ۵۰۰ پلیس افتخاری نیز در نظارت از تفرجگاه‌ها به نیروی انتظامی کمک می‌کند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید بر اینکه گسترش انضباط بخشی در آحاد بخش‌ها و افزایش تعداد پل‌های عابر پیاده نیز باید در دستور کار قرار گیرد، خاطرنشان کرد: ظرفیت قانون‌پذیری مردم گیلان بسیار بالا است و باید نکات ایمنی فرهنگ سازی و ترویج شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: