• چهارشنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-11089-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

فرماندار شفت:

ساز و کارها برای استقبال از گردشگران نوروزی فراهم شود

فرماندار شفت تاکید کرد: همه ساز و کارها برای استقبال از گردشگران نوروزی در این شهرستان باید فراهم شود.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، محمدرضا محسنی در نشست شورای ترافیک و هماهنگی تسهیلات خدمات سفر شهرستان شفت بر توسعه زیرساخت‌های عمرانی و ارتباطی و ارتقای ایمنی راه‌های دسترسی به شهرستان شفت تاکید کرد و افزود: طرح گسترش فضای شهری با ساخت بلوار در ورودی شهرستان شفت در حال پیگیری است که در امتداد پروژه راهسازی ملاسرا شفت می‌تواند اجرایی شود .

وی با بیان اینکه اتصال فضای شهری شفت به احمدسرگوراب با ساخت بلوار در مسیر روستای عثماوندان می‌تواند بر اقتصاد این محور گردشگری تاثیرگذار باشد گفت: شهرداران با همراهی دستگاه‌های ذیربط بسترهای لازم این طرح را فراهم کنند .

فرماندار شفت بر تقویت روشنایی معابر و پاکیزگی مسیرهای اصلی و فرعی شهرستان شفت به ویژه در روزهای نوروز تاکید کرد و گفت: راهداری، آشکار سازی نقاط حادثه خیز را در اولویت قرار دهد .

محسنی با اشاره به اینکه اصلاح مهندسی معابر تنها پس از تصویب در شورای ترافیک شهرستان شفت و با رعایت نکات ایمنی و دیدگاه کارشناسی پلیس راهور قابل اجرا است اظهار کرد: جایگاه دستگاه‌ها و مسوولیت‌های آنان در قانون مشخص شده و بایستی دقت قانونی معمول شود .

فرماندار شفت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفرهای نوروزی و ورود هزاران گردشگر و زایر به این شهرستان یادآور شد: اداره حفاظت از محیط زیست و راهداری و با همکاری بخشداران، شهرداران و دهیاران پاکسازی مسیرهای اصلی و ورودی شهرها و روستاها از زباله را مورد پیگیری قرار دهند؛ هر چند در این راستا نیازمند مشارکت‌های عمومی و نگاهی نو به محیط زیست هستیم که گام نخست آن آموزش و فرهنگ سازی است .

محسنی بر ایجاد فضای نشاط و شادابی برای مردم به ویژه در نوروز تاکید کرد و افزود: برگزاری جشنواره‌ها، اجرای برنامه‌های آیینی نوروز، دایر نمودن نمایشگاه‌های صنایع دستی و برنامه‌های فرهنگی می‌تواند زمینه‌های معرفی بیش از پیش شهرستان شفت را فراهم آورد .

فرماندار شفت در ادامه به لزوم ساماندهی خانه مسافر ها و مراکز اسکان فرهنگیان اشاره و خاطرنشان کرد: نظارت‌های صنفی و بازرسی‌های مشترک دستگاه‌های ذیربط در روزهای پایانی سال باید تشدید و بانک‌ها نیز در این ایام باید خدمات خود را تداوم و تسریع بخشند .

وی افزود: دستگاه‌های خدماتی باید برای روزهای نخست سال نو برنامه ریزی کنند و فهرست کشیک نوروزی را به دستگاه های ذیربط ارسال نمایند .

فرماندار شفت با اشاره به اینکه هرگونه عملیات عمرانی دستگاه‌های ذیربط در شهرها و روستاهای این شهرستان باید تا 20 اسفند ماه متوقف و یا به پایان برسد گفت: ادامه عملیات اجرایی پروژه‌ها و طرح‌ها پس از تعطیلات و خروج گردشگران نوروزی قابل پیگیری است.

نماینده عالی دولت در شفت در پایان تاکید کرد: همه ساز و کارها برای استقبال از گردشگران نوروزی در این شهرستان باید فراهم شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: