• یکشنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-33389-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افتتاح پروژه آبخیزداری در روستای چپول فومن

پروژه آبخیزداری در روستای چپول شهرستان فومن با اعتباری معادل 500 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، پروژه آبخیزداری در روستای چپول شهرستان فومن با اعتباری معادل 500 میلیون ریال همزمان با دهه فجر به بهره برداری رسید.

محمدباقر رفعتی در حاشیه افتتاح پروژه آبخیزداری روستای چپول شهرستان فومن در گفت وگو با ایسنا گیلان، اظهار کرد: شهرستان فومن دارای سه حوضه آبخیز مهم به نام های ماسوله رودخانه، گشت رودخان و قلعه رودخان است که در این میان حوضه آبخیز ماسوله رودخانه به لحاظ فرسایش خاک، سیلخیزی و سیر قهقرایی مرتع از وضعیت حساس و ویژه ای برخوردار است.

معاون فنی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با اشاره به اهمیت اجرای پروژه های آبخیزداری در شهرستان فومن، یادآور شد: با استفاده از اعتبارات ملی و استانی در سال جاری 13 هزار میلیون ریال به پروژه های آبخیزداری این شهرستان اختصاص یافته است که بخش عمده ای از این اعتبار در سرشاخه های حوضه آبخیز ماسوله رودخان(دولیچال) در قالب عملیات های آبخیزداری شامل احداث بندهای گابیونی، خشکه چین، چپری، حفاظت و قرق و نهالکاری غیر مثمر هزینه شده است.

وی ادامه داد: در آبراهه روستای چپول که یکی از زیرحوضه های حوضه آبخیز ماسوله رودخانه است، اجرای دیوار حایل از نوع گابیونی در دستور کار معاونت فنی و آبخیزداری این اداره کل بوده و هدف از اجرای این پروژه کنترل فرسایش و ایجاد حاشیه امن برای واحدهای مسکونی، راه های ارتباطی و خطوط انشعاب گاز است.

رفعتی اعتبار هزینه شده برای پروژه مذکور را 500 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی دانست و خاطرنشان کرد: امسال 19 پروژه آبخیزداری در 9 شهرستان گیلان در دست اجرا می باشد که یکی از این پروژه ها در حوضه آبخیز شهرستان فومن واقع شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: