• یکشنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-33189-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تحول اقتصادی با تکمیل پایانه غلات منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا

فرماندار بندر مرزی آستارا گفت: با بهره برداری از پایانه غلات منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، شاهد تحول اقتصادی عظیم در منطقه خواهیم بود.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، حسن رستم زاد در جریان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا و بررسی میزان پیشرفت پروژه های قابل اجرا در این منطقه، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بخش خصوصی و شرکای بین المللی آنها سرمایه گذاری بزرگی را در پایانه غلات منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا آغاز کرده اند.

وی با اشاره به اینکه میزان پیشرفت پروژه ها در این منطقه قابل توجه است، ادامه داد: در حال حاضر عملیات شمع کوبی سومین پست اسکله این بندر به طول 75 متر به اتمام رسیده است و در آینده ای نزدیک، عملیات عرشه گذاری آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه عملیات احداث یک انبار هزار تنی با 4 سیلوی 4 هزار تنی در حال انجام است، توضیح داد: با افزایش تعداد سیلوها به رقم هشت، ظرفیت نگهداری گندم در این منطقه به 32 هزار تن افزایش می یابد.

رستم زاد در بخش دیگر سخنان خود از تکمیل ساختمان 4 طبقه اداری این بندر توسط بخش خصوصی سخن گفت و تصریح کرد: جرثقیل مکنده غلات که از کشور آلمان خریداری شده، در این پایانه نصب شده است.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا مشکلات موجود از قبیل لایروبی دهانه اسکله و اتصال فیبرنوری گمرک منطقه ویژه مرتفع شود، اضافه کرد: فواید تکمیل این پایانه، نقش بسزایی را در زمینه ایجاد اشتغال‌، حمل و نقل و ترانزیت و توسعه اقتصادی منطقه دارد.

فرماندار آستارا در پایان تصریح کرد: در حال حاضر بندر آستارا با در اختیار داشتن 205 متر اسکله، فعال است و پیش بینی می شود، اتصال این بندر به شبکه ریلی راه آهن جمهوری اسلامی ایران و همچنین راه آهن جمهوری آذربایجان، نقش و جایگاه این بندر را به عنوان یک نقطه کانونی در شمال غرب ایران از سایر بنادر شمالی کشورمان متمایز سازد و آن را به معبری جدید برای دو کریدور مهم بین المللی موسوم به "جاده ابریشم" و" شمال – جنوب (نوستراک)" تبدیل کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: