• جمعه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9711-1291-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه رشت:

22 بهمن متعلق به همه آحاد مردم ایران است

امام جمعه رشت، با بیان اینکه در آستانه راهپیمایی عظیم یوم الله 22 بهمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب قرار داریم، خاطرنشان کرد: 22 بهمن متعلق به همه آحاد مردم ایران است و لذا هر کسی بخواهد مرتکب اشتباه شود و این وحدت را در 22 بهمن بر هم بزند، انقلابی نیست.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به فرارسیدن 19 بهمن ماه، سالروز بیعت همافران با معمار کبیر انقلاب اسلامی در سال 57، اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس نیز شاهد حماسه آفرینی های ارتش در کنار نیروهای مردمی بودیم که دشمن را به زانو درآورد.

وی با بیان اینکه امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در اوج عزت و اقتدار است، افزود: انقلاب اسلامی در طول چهل سال گذشته مقابل استکبار جهانی ایستادگی کرده و قدرت پوشالی آمریکا را به سخره گرفته است.

نماینده ولی فقیه در گیلان از نسل جوان و نوجوان خواست تاریخ انقلاب را بخوانند، تصریح کرد: ایران قبل از انقلاب به واسطه وابستگی و بی کفایتی پهلوی ذلت بارترین دوران خود را می گذراند، اما با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و با حمایت و پشتیبانی مردم عزت و اقتدار مضاعف به دست آوردیم.

امام جمعه رشت ولایت فقیه را محور نظام جمهوری اسلامی دانست و یادآور شد: در دنیایی که مستکبران علیه مستضعفان عمل می کنند، مسئولان نظام ما اهل فساد نیستند و رهبر انقلاب دلسوز و مهربان است.

وی با بیان اینکه در آستانه راهپیمایی عظیم یوم الله 22 بهمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب قرار داریم، خاطرنشان کرد: 22 بهمن متعلق به همه آحاد مردم ایران است و لذا هر کسی بخواهد مرتکب اشتباه شود و این وحدت را در 22 بهمن بر هم بزند، انقلابی نیست.

این کارشناس دینی با اشاره به حضور مردم در همه صحنه های انقلاب اسلامی در طول چهل سال گذشته، متذکر شد: به پشتوانه مردم چهل سال در مقابل تحریم ها و تهدیدهای دشمنان ایستادگی کردیم و آنان را شکست دادیم.

وی نظام مقدس جمهوری اسلامی را تجلی عینی مردم سالاری دینی دانست و اضافه کرد: در راهپیمایی 22 بهمن امسال دشمنان انقلاب حضور گسترده مردم به ویژه نسل چهارم را شاهد خواهند بود و بی تردید مجددا توطئه ها و برنامه های استکبار را با شکست مواجه می کند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به جایگاه تربیت از دیدگاه اسلام، یادآور شد: اگر جوامع اسلامی تربیت اسلامی را مد نظر قرار دهند، بی تردید جامعه به تعالی خواهد رسید.

امام جمعه رشت رعایت عفاف و حجاب را مطابق با فطرت بانوان دانست که اسلام بر آن تاکید دارد و اضافه کرد: امروز بسیاری از کشورهای غیر اسلامی نیز براساس دستورات انبیای الهی عمل می کنند تا به نیازهای فطری خود پاسخ دهند و به کمال برسند.

نماینده ولی فقیه در گیلان بعثت انبیای الهی را برای رسیدن انسان به فطرت دانست و گفت: همه انسان ها در ابتدا خداپرست هستند و کم کم از فطرت الهی خود فاصله می گیرند لذا تربیت دینی و اسلامی صراط مستقیم را به انسان نشان می دهد تا اصل خود را فراموش نکنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: