• شنبه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-28089-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

پیش‌بینی تولید 155 هزار تن مرکبات در گیلان

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: 90درصد محصولات باغات مرکبات گیلان برداشت شد.

پارسافر در گفت و گو با ایسنا-منطقه گیلان با بیان اینکه تاکنون 90درصد محصولات باغات مرکبات گیلان برداشت شده است گفت : پیش بینی می‌شود امسال 155هزار تن از باغات استان مرکبات برداشت شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته 143هزار تن در گیلان مرکبات تولید شده بود، ادامه‌ داد: امسال کیفیت مرکبات استان نیز بسیار خوب است.

پارسافر با بیان اینکه لنگرود، رودسر و املش بیشتر سطح زیرکشت باغات مرکبات گیلان را به خود اختصاص داده‌اند، خاطرنشان‌ کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها تامین مرکبات شب عید امسال با اولویت از مرکبات داخل استان صورت خواهد گرفت.

مدیر امورباغبانی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: بخشی از مرکبات که کیفیت کمتری دارند، برای آبگیری به کارخانه‌ها برده می شوند و مقداری نیز در استان توسط روستاییان در بازارها به فروش می رسند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه علاوه بر مرکبات، کیوی گیلان هم کیفیت بسیار خوبی داشت و میزان تولید دقیق آن در حال بررسی است، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم، امسال 175هزار تن کیوی در گیلان تولید شده باشد.

پارسافر وضعیت صادرات کیوی گیلان به کشورهای حاشیه خزر را بسیار مناسب عنوان کرد و گفت: در حال حاضر کیوی‌کاران استان در حال تغذیه و هرس باغات هستند تا سال آینده شاهد افزایش تولید کمی وکیفی کیوی استان باشیم.    انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: