• شنبه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-2590-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

فرماندار شهرستان شفت خواستار شد:

تهیه طرح هادی 12 روستای حاشیه سد لاسک

فرماندار شفت خواستار تهیه همزمان طرح هادی 12 روستای حاشیه سد لاسک از سوی بنیاد مسکن شد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، محمدرضا محسنی در نشست بررسی مشکلات پروژه های عمرانی شهرستان شفت که با مدیران استانی برگزار شد گفت: پروژه بهسازی و تعریض محور ملاسرا - شفت به طول 9 کیلومتر در حال اجراست و اصلاح شبکه و انتقال تیرهای برق در مراحل عملیات عمرانی این طرح ضروری است.

وی با بیان اینکه 2 کیلومتر از این مسیر در حوزه شهری قرار دارد خواستار توسعه فضای شهری شد و  افزود: شهرداری طرح احداث بلوار در ورودی شهر را تهیه و آن را پیگیری کند و آب منطقه نیز در انتقال سیفون های کانال آبرسانی که در محور مسیر مذکور قرار دارند همکاری کند.

فرماندار شفت به ابلاغیه محیط زیست به آب منطقه ای در خصوص آغاز عملیات اجرایی سد لاسک اشاره و خواستار تهیه همزمان طرح هادی 12 روستای حاشیه سد لاسک از سوی بنیاد مسکن شد و افزود: با تدوین طرح هادی روستایی و جانمایی فضاهای مسکونی و سایر کاربری ها مشکلات بسیاری از مردم در بخش ساخت و ساز و بهره مندی از خدمات رفع  و بسترهای لازم برای گازرسانی به روسناها فراهم خواهد شد.

 وی بر پیگیری آسفالت راه 11 روستا در سطح  شهرستان شفت که در برنامه قرار گرفته است تاکید کرد.

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه عملیات ساخت پل سیاهمزگی به زودی شتاب بیشتری خواهد گرفت و راه برای توسعه شبکه گازرسانی به منطقه گردشگری خرمکش فراهم خواهد شد خاطرنشان کرد: روستا محور تولید است و دولت برای محرومیت زدایی در این مناطق برنامه دارد.

وی با انتقاد از روند اجرای طرح بازآفرینی شهری در شفت تصریح کرد: ساخت مجتمع اداری شهرستان شفت با تغییر کاربری بالغ بر یک هکتار زمین باید توسط راه و شهرسازی پیگیری شود تا ضمن استقرار دستگاه ها، خدمات رسانی به مردم تسهیل شود.

محسنی با بیان اینکه در سال گذشته 3.5 کیلومتر از شبکه فرسوده آبرسانی شهری در شفت ترمیم گردید و برای اصلاح 4 کیلومتر دیگر از این شبکه از اعتبارات سال 97 برنامه ریزی شده است افزود: آب و فاضلاب شهری برای8.5 کیلومتر از 16 کیلومتر مورد نیاز باید پیگیری های لازم را به انجام رساند.

فرماندار شفت در ادامه به تکمیل فاز نخست ساماندهی فاضلاب روستای امامزاده ابراهیم در سال گذشته اشاره و اظهار کرد: طبق برنامه آب و فاضلاب روستایی عملیات اجرایی فاز دوم و پایانی این پروژه به زودی آغاز و در ابتدای سال آینده آماده بهره برداری می شود.

وی با بیان اینکه 32 پروژه عمرانی و خدماتی شهرستان شفت در دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد گفت: برای ساخت و تکمیل این طرح ها بالغ بر 154 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: