• پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9711-994-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همزمان با ایام دهه فجر؛

510 برنامه ورزشی و فرهنگی در گیلان برگزار می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: دهه فجر امسال 510 برنامه در حوزه‌های فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و جوانان استان برنامه ریزی شده که از این تعداد سه طرح بزرگ شامل افتتاح استخر در شهرهای سیاهکل و ماسال و سالن ورزشی صومعه سرای به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، مریم بخشی در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در جمه خبرنگاران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر، اظهار کرد: بر اساس آمارهای واحد آمار اداره کل ورزش و جوانان گیلان در مجموع تمامی شاخص‌های اصلی حوزه ورزش همچون سرانه فضاهای ورزشی، جمعیت ورزشکاران، تعداد باشگاه‌ها، هیئت‌ها، مربیان، داوران و پرسنل اداره کل 2 هزار و 712 درصد رشد را در این 40 سال انقلاب شاهد هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به اینکه سرانه فضاهای ورزشی گیلان در سال 57 حدود 6 صدم مترمربع بود و امروز به نیم متر مربع رسیده است، افزود: در بخش سرانه فضاهای ورزشی 845 درصد افزایش داریم و تعداد اماکن ورزشی روباز و سرپوشیده نیز از 20 مکان به 338 مکان ورزشی رشد پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: تعداد باشگاه‌های ورزشی در ابتدای انقلاب 22 و امروز به 986 باشگاه، هیئت‌های ورزشی استانی از 20 به 47 هیئت‌، تعداد مربیان از 110 نفر در سال 57 به 7 هزار نفر و تعداد داوران ورزشی از 90 نفر در اول انقلاب به 1700 نفر در سالجاری رسیده است.

بخشی، با اشاره به رشد چشمگیر حضور مردم در ورزش‌های همگانی پس از 40 سال انقلاب اسلامی، گفت: در سال 57 حدود 6 هزار و 500 نفر آمار ورزشکاران سازمان یافته گیلان بود که امروز در سالجاری با برگزاری برنامه‌های ورزش عمومی و توسعه ورزش همگانی به 134 هزار و 511 نفر رسیده که رشد هزار و 969 درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه ورزشگاه‌ها از مطالبات اصلی استان هستند، افزود: در سال گذشته 6 میلیارد تومان اعتبار جهت تجهیز و بازسازی ورزشگاه‌های تختی انزلی، عضدی و سردار جنگل در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: در روند بازسازی ورزشگاه‌ها نقدهای مختلفی مبنی بر جابه جایی پروژکتورها مطرح شد که تکذیب می‌کنم چنین ادعایی صحت ندارد و جابه جایی پروژکتورها به هزینه زیادی نیاز دارد.

بخشی اضافه کرد: تکمیل سه ورزشگاه عضدی، تختی و سردار جنگل در حال حاضر به 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که از توان استان خارج است،  همچنین رفع مشکل نور روز ورزشگاه تختی به اعتباری حدود 2 میلیارد تومان نیاز دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان بیان کرد: توسعه ورزشگاه‌ها به اعتبارات بسیاری نیاز دارد که به دنبال واگذاری به بخش خصوصی هستیم. امسال هم حدود 5 میلیارد تومان اعتبار برای ورزشگاه‌های تختی و سردار جنگل بودجه در نظرگرفتیم.

وی بیان کرد: عدم استفاده از ورزشگاه 6 هزار نفری هم این است علی رغم اینکه روند احداث این ورزشگاه از سال 72 آغاز شده و سال 93 به افتتاح رسیده اما تاکنون به سیستم گرمایشی مجهز نبوده است.

بخشی با بیان اینکه در گیلان 91 سازمان مردم نهاد فعال داریم، تصریح کرد: به هر سمن تا سقف 100 میلیون تومان بنابر طرح پیشنهادی تسهیلات تعلق می‌گیرد. تاکنون280 کارگاه‌ آموزشی پیش از ازدواج در استان برگزار شده است،

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: در راستای حمایت از ورزش دوستان در مناطق دور دست، 58 خانه ورزش روستایی در مناطق محروم تاسیس شد که شامل تجهیزات اولیه ورزشی است، همچنین برنامه ریزی لازم جهت افتتاح خانه‌های ورزشی در مساجد روستاها انجام گرفته است.

وی افزود: 21 طرح کارآفرینی جوانان با اعتباری بالغ بر یک‌میلیارد و 700 میلیون تومان از تسهیلات بانکی در گیلان مصوب شده و تاکنون مبلغ 900 میلیون تومان تسهیلات بانکی به طرح‌های کارآفرینی جوانان استان اختصاص‌ یافته است.

بخشی با بیان اینکه در حال حاضر 42 طرح نیمه تمام ورزشی در گیلان داریم، خاطرنشان کرد: از 42 طرح نیمه تمام 10 طرح با پیشرفت فیزیکی 85 درصد را در دستور کار داریم که شامل پیست دوچرخه سواری شهرستان رشت، استادیوم ورزشی رودبار، سالن چند منظوره لاهیجان و مجموعه ورزشی فومن می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه چهارمین جشنواره ملی رباتیک، مسابقات بین‌المللی کیک‌بوکسینگ در ایام دهه فجر لاهیجان برگزار می‌شود، گفت: دهه فجر امسال 510 برنامه در حوزه‌های فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و جوانان استان برنامه ریزی شده که از این تعداد سه طرح بزرگ شامل افتتاح استخر در شهرهای سیاهکل و ماسال و سالن ورزشی صومعه سرای به بهره برداری خواهد رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: