• پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-16489-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : رشت

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان خبر داد:

راه اندازی بخش جراحی قلب بیمارستان رسول اکرم رشت(ص)

مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان از راه‌اندازی بخش جراحی قلب بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، محمدحسین شهدی نژاد امروز در نشست خبری سازمان تامین اجتماعی استان گیلان ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مهمترین دستاوردهای حوزه درمان تامین اجتماعی استان را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه حوزه درمان تامین اجتماعی یکی از بزرگترین ثمره انقلاب اسلامی است گفت: از سال ۶۹ به بعد تحت قانون الزام، سازمان تامین اجتماعی مکلف شد که مسئولیت درمان بیمه شدگان خود را در دو قالب درمان مستقیم و غیر مستقیم بر عهده بگیرد.

شهدی نژاد با اشاره به پروژه های عمرانی پلی کلینیک تخصصی شماره یک رشت و مرکز درمانی اسالم و درمانگاه تخصصی لاهیجان که در سال های ۵۱ به بهره برداری رسیده بودند افزود: پلی کلینیک تخصصی دریا بندر انزلی، درمانگاه تخصصی آستارا، درمانگاه تخصصی شماره ۲ رشت، بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی رسول اکرم، کلینیک مستقل دندانپزشکی رشت، درمانگاه تخصصی لنگرود و مراکز درمانی لوشان و لنگرود از دستاوردهای حوزه درمان تامین اجتماعی در دهه اخیر است.

وی افزود: پروژه بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهرستان لنگرود، اخذ مجوز راه اندازی بخش جراحی قلب و آنژیو گرافی بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) و افتتاح درمانگاه در شهرستان آستانه اشرفیه از جمله پروژه های در دست اجرا در برنامه های آتی خواهد بود.

مدیر درمان سازمان تامین اجتماعی استان گیلان تعداد کل جراحی های انجام شده در 9ماهه سالجاری را هفت هزار و 308 مورد که نسبت به سال قبل رشد ۱۲ درصدی داشته است، عنوان کرد و گفت: تعداد بیماران بستری در تنها بیمارستان ملکی تامین اجتماعی استان در این مدت 13 هزار و 745 نفر بود.

شهدی نژاد در ادامه تعداد مراجعین به پزشکان در ۱۳ مرکز درمانی تامین اجتماعی را بیش از ۱ میلیون و ۳۸۳ نفر که نسبت به سال گذشته با رشد ۴ درصدی همراه بود، عنوان کرد و افزود: تعداد مراجعین به پزشکان متخصص نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹ درصد بوده است.

وی افزود: تعداد پرونده های مزمن الکترونیکی را 62 هزار و 795 مورد بوده که بیماری هایی نظیر دیابت، مشکلات قلبی عروقی، فشار خون و اعصاب و روان را شامل می‌شوند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: