• پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-15489-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

رد پای آب در تنوع غذایی گیلانیان

مدیرکل آموزش و پرورش گفت گفت: در تنوع غذایی و البسه گیلان رد پای آب مشهود است.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، نادر جهان آرای در همایش بانوی آب که هم اکنون در سالن انتظام رشت در حال برگزاری است، گفت: اگر چه گیلان در بعد خانوار پایین ترین رتبه را در کشور دارد، اما با وجود مهاجرت هموطنانمان به گیلان با افزایش جمعیت مواجه هستیم و باید در مدیریت مصرف آب استان اقدامات جدی انجام دهیم.

وی افزود: درصد بالای با سوادی جمعیت گیلان همواره در جهت پیشرفت کشور نقش موثری داشته است و انتظار داریم همچنان با بهره گیری از فرهنگ بالای مردم این استان شاهد حفاظت از منابع آبی گیلان باشیم.

جهان آرای ادامه داد: از بانوان گیلان انتظار داریم با ظرفیت های نگرشی که به محیط زیست استان دارند، تلاش های مضاعف در مدیریت مصرف آب داشته باشند.

وی تصریح کرد: گیلان استان پرآب است و از گذشته وجود این منبع ارزشمند موجب شده است که شاهد تنوع غذایی و البسه مردمان در گیلان باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه تاثیر آب در همه حوزه ها خود را نشان خواهد داد، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از مردم اطلاعات چندانی در مورد تاثیرات کمبود آب ندارند و افزایش دانایی ها موجب خواهد شد که عدم هدر رفت آب را در موارد گوناگون شاهد باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: