• سه شنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9711-494-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

25 بهمن ماه؛

اولین المپیاد ورزشی بانوان گیلان در صومعه سرا برگزار می‌شود

رئیس اداره ورزش و جوانان صومعه سرا از برگزاری اولین المپیاد ورزشی بانوان گیلان خبرداد و گفت: این المپیاد با هدف احیا ورزش‌های سنتی بومی - محلی، طناب کشی و داژبال(وسطی) در کنار ورزش‌های حرفه‌ای برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، جمشید رستگار در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به کسب مدال‌های ورزشی و حضور جوانان ورزشکار صومعه سرایی در عرصه‌های کشوری و بین‌المللی، اظهار کرد: امسال، سالی پرافتخار در عرصه ورزشی و مدال آوری برای شهرستان بوده است.

وی، سرانه ورزشی صومعه سرا را سه و یک دهم متر مربع عنوان کرد و افزود: این میزان از سرانه 60 سانتیمتری استان بیشتر است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان صومعه سرا، با اشاره فعالیت 33 هیأت ورزشی متشکل از آقایان و بانوان در شهرستان، گفت: در صومعه سرا بیش از هفت هزار و 300 ورزشکار سازمان یافته در 17 سالن ورزشی و بیش از 61 باشگاه خصوصی مشغول فعالیت هستند ضمن اینکه در حوزه جوانان 6 سمن مردم نهاد با مجوز در زمینه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند.

رستگار، از برگزاری 18 برنامه فرهنگی - ورزشی در دهه فجر امسال خبر داد و تصریح کرد: در دهه فجر امسال اولین المپیاد ورزشی بانوان گیلان در 25بهمن در صومه سرا برگزار می‌شود و همچنین میزبان مسابقات قهرمانی شنا بانوان هم هستیم.

وی افزود: المپیاد ورزشی مذکور با هدف احیا ورزش‌های سنتی بومی - محلی، طناب کشی و داژبال(وسطی) در کنار ورزش‌های حرفه‌ای برگزار می‌شود، علاوه بر این سالن ورزشی روستای واقعه دشت با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 600 میلیون تومان در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

رستگار افزود: سه سالن ورزشی دیگر هم با پیشرفت 80 درصدی در حال احداث است که برای تکمیل و تجهیز 100 درصدی آن یک میلیارد و 500میلیون نیاز است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان صومعه سرا با بیان اینکه اهمیت ویژه‌ای به ورزش روستایی می‌دهیم، گفت: تاکنون برای 50 زمین ورزشی روستایی در این شهرستان اقداماتی همچون بازسازی، احداث سرویس بهداشتی، محصور کردن و مرمت و ... انجام شده و با اجرای طرح هزار روستا هزار ورزشکار، 18 زمین ورزشی روستایی دیگر هم احداث می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: