• دوشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-11489-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

به همت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی گیلان؛

دوره آشنایی با وظایف قانونی دهیاران گیلان برگزار شد

به همت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی استان گیلان دوره یکروزه «آشنایی با وظایف دهیاری ها، تشکیلات و جایگاه قانونی دهیاری ها» ویژه دهیاران استان گیلان با حضور معاون اشتغال و سرمایه گذاری دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری برگزار شد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، به همت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی استان گیلان دوره یکروزه «آشنایی با وظایف دهیاری ها، تشکیلات و جایگاه قانونی دهیاری ها» ویژه دهیاران استان گیلان در مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت این سازمان برگزار شد.

یاور پیراعلایی، معاون اشتغال و سرمایه گذاری دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی در گفت وگو با ایسنای گیلان، با بیان اینکه یک هزار و 873 دهیاری در استان داریم، اظهار کرد: براساس وظیفه ذاتی دفتر امور روستایی و شوراها سالانه آموزش های تخصصی به دهیاران ارائه می شود.

وی ادامه داد: امسال حسب وظایف دهیاران این دوره را تخصصی تر و در بخش های فنی، عمرانی و مالی برگزار کردیم و جامعه هدف ما بیشتر دهیاران جدیدالورود بود.

مدرس دوره «آشنایی با وظایف دهیاری ها، تشکیلات و جایگاه قانونی دهیاری ها» با بیان اینکه در دوره مذکور کلیات وظایف قانونی دهیار در روستا تبیین شد، خاطرنشان کرد: دهیاران باید با وظایف قانونی خود، وظایف در مقابل شورا و شهردار و وظایف مربوط به روستا و سکنه روستا در حیطه های مالی، زیربنایی، عمرانی، پسماند و سایر وظایفی که روستا با آن درگیر است، آشنا شوند.

معاون اشتغال و سرمایه گذاری دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان، دهیار را نفر اول روستا دانست که باید جوابگوی وظایف و مسئولیت ها در قبال روستا باشد و گفت: امسال دوازدهمین دوره آشنایی با وظایف دهیاری ها را برای دهیاران کل استان برگزار کردیم، اما با توجه به تعداد بالای دهیاران و به منظور کاهش هزینه ها، دوره مذکور در هفت شهرستان(دهیاران 16 شهرستان در 7 شهرستان تقسیم شدند) برگزار شد و اساتید را به شهرستان ها فرستادیم.

وی ضمن قدردانی از همکاری معاونت آموزشی و مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی استان جهت برگزاری این دوره، یادآور شد: با همکاری جهاددانشگاهی استان گیلان در سال جاری آزمون متمرکز دهیاران استان با حضور حدود یک هزار و 800 دهیار در 4 آبان برگزار شد.

پیراعلایی همچنین از برگزاری دوره «ایمنی و آتش نشانی در روستا» ویژه روستاهای دارای آتش نشانی در هفته گذشته خبر داد و تصریح کرد: دوره مذکور به مدت دو روز برای 75 آتش نشان و دهیاران این روستاها به صورت تئوری و عملی در سازمان آتش نشانی شهرستان رشت برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: