• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-37589-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

39 درصد جمعیت شهرستان رشت در حوزه کشاورزی اشتغال دارند

فرماندار شهرستان رشت گفت: 39 درصد جمعیت شهرستان رشت در حوزه کشاورزی اشتغال دارند و در این زمینه 92 هزار بهره بردار داریم.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، میرشمس مومنی‌زاده امروز در جلسه بررسی مشکلات و مطالبات کشاورزی که در فرمانداری برگزار شد، با بیان اینکه کشاورزی در اولویت امور قرار دارد، اظهار کرد: مشکلات و موانع برای کشاورزان ایجاد نارضایتی و ناراحتی می‌کند که با رسالت ما مغایر است.

فرماندار شهرستان رشت افزود: باید برای حل مسائل زیرساختی و اساسی وقت کافی بگذاریم تا بتوانیم شاهد تحول و توسعه در شهرستان و استان باشیم. باید به موازات هم مسائل اساسی و زیربنایی را پیش ببریم.

مومنی‌زاده گفت: امکانات و اعتبارات ما محدود است اگر می‌خواهیم شاهد تحول باشیم باید بتوانیم از اعتبارات ملی بهره مند شویم زیرا امکانات محلی در حدی نیست که بتواند در بخش‌های مختلف خصوصا کشاورزی تحول ایجاد کند.

وی با بیان اینکه عمده اشتغال مردم گیلان زراعت برنج است، ادامه داد: باید به مسائل کشاورزی توجه کنیم که تاثیری بسیاری در اشتغال و اقتصاد و معیشت مردم دارد.

فرماندار شهرستان رشت بیان کرد: کمیته‌ای در شهرستان با هدف پیگیری مسائل اساسی و زیربنایی با حضور نمایندگان مجلس و ادارات کل، طرح‌های ملی را دنبال می‌کند.

وی بااشاره به دیدار پیشرو با وزیر جهاد کشاورزی، اضافه کرد: باید اهم مواردی که با وزیر قابل طرح است بررسی و جمع بندی گردد.

مومنی‌زاده، با بیان اینکه 39 درصد جمعیت شهرستان رشت در حوزه کشاورزی اشتغال دارند و در این زمینه 92 هزار بهره بردار داریم، گفت: یکی از مصوبات سفر ریاست جمهور تسطیح و یکپارچه سازی 50 هزار هکتار از اراضی شهرستان بود که تاکنون 16 هزار هکتار با اعتبار 94 میلیارد و 800 میلیون تومان به اجرا درآمده و مابقی به دلیل عدم تامین به موقع اعتبار اجرایی نشد.

فرماندار شهرستان رشت گفت: با توجه به در پیش بودن فصل زراعی باید مباحثی نظیر لانینگ و تعمیر و تجهیز آبندان‌ها در دستور کار قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: