• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-36789-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

جمعیت بزهای رودبار رو به کاهش است

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار گفت: با کاهش جمعیت کل و بزهای این شهرستان نسبت به دهه‌های اخیر مواجه هستیم.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، رامین حسین‌زاده امروز در جلسه محیط زیست شهرستان رودبار درخصوص وضعیت گونه کل و بز در این شهرستان گفت: این گونه بسیار زیبا که نماد کوه‌ها و کوهستان ها و به عنوان سلطان صخره‌ها از آن یاد می‌شود، با کاهش جمعیت نسبت به دهه‌های اخیر در شهرستان مواجه است.

وی در خصوص علت این کاهش جمعیت گفت: دلایل زیادی برای موضوع مطرح است که از مهمترین آن می‌توان به خشکسالی‌های چند سال اخیر، تخریب زیستگاه‌ها و شکار غیر مجاز اشاره کرد.

حسین‌زاده ضمن تشکر صمیانه از حمایت دادستان شهرستان خاطرنشان‌کرد: خوشبختانه دستگاه قضا در شهرستان رودبار، نگاه و دغدغه ویژه نسبت به مسایل محیط زیست داشته و این حمایت و همراهی خوب باعث شده تا اداره محیط زیست شهرستان بتواند با تلاش مضاعف و دلگرمی بیشتر به انجام وظایف سازمانی و قانونی خود بپردازد.

وی تصریح کرد: شکارچی غیر مجاز کل و بز که پس از دستگیری در رودبار در سال جاری با تشکیل پرونده شکایت به دادسرای شهرستان رودبار معرفی شده بود، در شعبه 101 دادگاه کیفری این شهرستان، مجرم شناخته و با صدور رای، به پرداخت 100 میلیون ریال جزای نقدی و تحمل سه سال حبس محکوم شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار افزود: مجرم علاوه بر موارد یاد شده باید صد میلیون ریال نیز به عنوان ضرر و زیان حیات وحش پرداخت کنند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: