• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-36189-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سازمان‌های مردم نهاد حلقه ارتباطی مردم و دولت هستند

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار رودبار گفت: سازمان‌های مردم نهاد حلقه ارتباطی مردم و دولت و نقش آفرین مهم در توسعه پایدار هستند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، علی اکبر پورعلی در چهارمین جلسه هیات نظارت بر سازمان‌های مردم‌نهاد با اشاره به ویژگی‌های این سازمان‌ها همچون عدم وابستگی به دولت، غیرانتفاعی و عام المنفعه بودن و تشکیلات سازمان یافته برای اهداف متنوع در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، خیریه ، تخصصی و صنفی اظهار کرد: طی سال‌های اخیر تلاش‌های جدی و واقعی برای مشارکت دادن مردم درقالب تشکل‌ها در امر تصمیم سازی و تصمیم گیری‌ها به باور عمومی تبدیل شد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار رودبار افزود: نفی سمن‌ها فرصت‌ها را یک به یک از بین می‌برد و حاکم شدن این نگاه نادیده انگاشتن نیرو و توان جوانان برای پیشبرد اهداف گروه‌های دارای دغدغه‌های مهم و تاثیرگذار برای رفع مشکلات است.

وی گفت: سازمان‌های مردم نهاد یک ظرفیت بی نظیر برای ورود اثرگذار و موفق در حوزه‌های مختلف با دقت عمل بالا هستند که می‌توانند با کمترین هزینه کارهای بزرگی انجام دهند و بازوان قدرتمند برای برنامه‌های اثرگذار در حوزه های مختلف باشند.

پورعلی با بیان اینکه علاوه بر توجه به ایده‌ها، نظرات و آراء شهروندان، برون سپاری وظایف قابل واگذاری دستگاه‌های ذیربط به سمن‌ها ضروری است، اظهار کرد: سمن‌ها به دلیل برخورداری از حمایت مردم موفق بوده‌اند و قطعا دولت به تنهایی قادر به انجام همه امور نیست و سمن‌ها باید به دولت کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: نمونه برخی از خدمات و بروز و ظهور فعالیت سمن‌ها در سطح استان در پاکسازی تالاب عینک رشت و در شهرستان در فعالیت‌های مختلف را داشته‌ایم و امیدواریم این فعالیت‌ها بطور چشم گیری افزایش یابد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار رودبار با بیان اینکه شهرستان رودبار 14موسسه مردم نهاد در حوزه‌های خیریه، زیست محیطی، مشاوره و روان شناسی، آموزشی، اجتماعی و فرهنگی دارد، تصریح کرد: سازمان‌های مردم نهاد حلقه ارتباطی مردم و دولت و نقش آفرین مهم در توسعه پایدار هستند.

پورعلی، گفت: طی سال‌های اخیر تلاش‌های جدی و واقعی برای مشارکت دادن مردم در قالب تشکل‌ها در امر تصمیم سازی و تصمیم گیری‌ها به باور عمومی تبدیل شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: