• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-35189-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

رئیس کل دادگستری گیلان:

قضات در رسیدگی سریع به پرونده‌های قضایی تلاش کنند

رئیس کل دادگستری گیلان درک شرایط زمان و عمل بر مبنای مقتضیات آن را ضروری دانست و توصیه کرد: قضات محاکم در رسیدگی سریع و دقیق به پرونده‌های قضایی تلاش کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، احمد سیاوش‌پور در سومین همایش فصلی روسا و دادستان‌های واحدهای قضایی استان، تقویت حجب و حیا، پایبندی به ارزش‌های اخلاقی اجتماع و حضور در فضای امن خانواده را از عوامل کاهش آسیب‌ها و پیشگیری از وقوع جرائم برشمرد و اظهار کرد: در گذشته افراد به لحاظ قرار گرفتن در بافت اجتماعی و فضای خانواده و اقوام از بسیاری از تخلفات اجتناب می‌ورزیدند اما امروزه با گسترش فضای مجازی شاهد کمرنگ شدن چنین فرهنگی هستیم .

وی با بیان اینکه با الطاف الهی و به برکت روح پاک و معنوی امام راحل و ثمره خون شهیدان، چهل سال از عمر انقلاب اسلامی با تمام فراز و نشیب‌ها سپری شده است گفت: دشمنان در طول این 40 سال تلاش نمودند تا از تمامی حربه‌ها برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی استفاده کنند و با اعمال فشارهای مختلف،  مردم را مایوس نمایند اما هر روز بر عظمت و صلابت ایران افزوده می‌شود .

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی و معیشتی تحمیل شده بر کشور، از همه قضات و کارکنان اداری دستگاه قضایی استان خواست تا با سعه صدر و روی گشاده با مردم مدارا نموده و در خدمت به آنان صادقانه و دلسوزانه عمل کنند .

این مقام ارشد قضایی درک شرایط زمان و عمل بر مبنای مقتضیات آن را ضروری دانست و توصیه کرد: قضات محاکم در رسیدگی سریع و دقیق به پرونده‌های قضایی تلاش کنند .

رئیس کل دادگستری استان با تاکید بر تعامل ضابطه‌مند با سایر نهادها تصریح کرد: امروز باید تمامی دستگاه‌های اجرایی، نظامی، امنیتی و قضایی دست به دست هم داده و با کار جهادی و همت مضاعف با یکدیگر بر محور قانون تعامل داشته و در رفع موانع و مشکلات مردم از هیچ کوششی فرو گزار نکنند .

وی با اشاره به شیوه‌نامه‌هایی که در نشست مشترک استانداری و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در حوزه اقتصاد، کشاورزی و عمران و در راستای رفع معضلات استان تصویب شده است گفت: این شیوه نامه‌ها به تمامی روسای دادگستری‌ها و دادستانهای استان ابلاغ شده است و مسئولان قضایی در هر شهرستان باید بر اجرای صحیح و به موقع آن تاکید و نظارت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: