• دوشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9710-1694-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افزایش قابل توجه شاخص‌های حوزه ورزش گیلان در بعد از انقلاب

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه اماکن ورزشی گیلان از ۲۰ مکان در سال ۵۷ به ۳۳۸ مکان ورزشی در سال 97 افزایش یافته است، گفت: در تمامی شاخص‌های حوزه ورزش 2 هزار و 712 درصد رشد را طی این ۴۰ سال انقلاب اسلامی شاهد هستیم.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، مریم بخشی در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، اظهار کرد: بر اساس آمارهای واحد آمار اداره کل ورزش و جوانان گیلان در مجموع تمامی شاخص‌های اصلی حوزه ورزش همچون سرانه فضاهای ورزشی، جمعیت ورزشکاران، تعداد باشگاه‌ها، هیئت‌ها، مربیان، داوران و پرسنل اداره کل، 2 هزار و 712درصد رشد را در این ۴۰ سال پیروزی انقلاب شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه سرانه فضاهای ورزشی گیلان در سال ۵۷ حدود 6صدم مترمربع بود و امروز به نیم متر مربع رسیده است، گفت: در بخش سرانه فضاهای ورزشی ۸۴۵ درصد افزایش داریم و تعداد اماکن ورزشی روباز و سرپوشیده نیز از ۲۰ مکان به ۳۳۸ مکان ورزشی رشد پیدا کرده است.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: تعداد باشگاه‌های ورزشی در ابتدای انقلاب ۲۲ و امروز به ۹۸۶ باشگاه، هیئت‌های ورزشی استانی از ۲۰ به ۴۷ هیئت، تعداد مربیان از ۱۱۰ نفر در سال ۵۷ به ۱۲ هزار و ۱۵۷ نفر و تعداد داوران ورزشی از ۹۰ نفر در اول انقلاب به ۳۰۷ نفر در سال ۹۷ رسیده است.

وی با اشاره به رشد چشمگیر حضور مردم در ورزش‌های همگانی پس از ۴۰ سال انقلاب اسلامی، گفت: در سال ۵۷ حدود 6 هزار و 500 نفر آمار ورزشکاران سازمان یافته گیلان بود که امروز در سال ۹۷ با برگزاری برنامه‌های ورزش عمومی و توسعه ورزش همگانی به ۱۳۴ هزار و ۵۱۱ نفر رسیده که رشد هزار و 969درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: در دهه فجر چهلمین سال انقلاب هم چندین پروژه افتتاحی و اخبار خوش برای مردم و ورزشکاران گیلانی داریم که در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهیم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: